hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Uraloğlu metro hattını inceledi

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Hattı'nın Gayrettepe-Kağıthane etabının İstanbul'da yapılan inceleme programına katıldı ve "Hedefimiz İstanbul için duraklama dönemine son vererek yeniden hizmetle buluşturmak” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Hattı'nın Gayrettepe-Kağıthane etabının inceleme programına katıldı. Metro istasyonuna ziyarette bulundu.

  Gayrettepe durağından Kâğıthane durağına kadar vatman koltuğunda test sürüşünü gerçekleştirdi. Kağıthane İstasyonu’ndaki incelemelerinin ardından tekrar metro ile Gayrettepe’ye döndü.

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Birçok özelliği ile de ilklerin ve enlerin projesi olan Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metro hattımızın son halkası olan Kağıthane-Gayrettepe etabındaki çalışmaları tamamlama aşamasına getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” sözlerini kullandı.

  Uraloğlu, Gayrettepe bağlantısı ile İstanbul Havalimanı’na ulaşan hattın metrobüs ve Taksim Hacıosman- Yenikapı hatlarıyla entegrasyon sağladığını belirterek “Kağıthane-Gayrettepe etabındaki çalışmaları tamamladık. Böylece hat uzunluğu 37,5 kilometreye istasyon sayısı 9'a çıkacak. Çok yakında da hizmete başlatarak hattımızın 9. ve son istasyonu olan Gayrettepe İstasyonu’nu da İstanbullularla buluşturacağız” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow