hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yeniden aday gösterilmeyen Soyer, Özel ile görüştü

  KAYNAKCNN TÜRK

  Cumhuriyet Halk Partisi'nde gözler belediye başkan adaylarının belirlenmesi için 12 Şubat tarihinde. Merkez yönetim kurulu ve parti meclisi toplantılarında, Hatay'da Lütfü Savaş ile devam edilip edilmeyeceğine karar verilmesi bekleniyor. Ayrıca İstanbul ve Ankara'nın önemli ilçe belediye başkan adaylarının da kamuoyuyla paylaşılması bekleniyor. Bunun öncesinde dikkat çeken bir görüşme gerçekleşti. İzmir’de yeniden aday gösterilmeyince sitem dolu açıklama yapan Tunç Soyer, Özgür Özel ile bir araya geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ANKARA'DA DİKKAT ÇEKEN GÖRÜŞME

  CHP'de gözler 12 Şubat'ta yapılacak parti meclisine çevrilmişken, öncesinde dikkat çeken bir görüşme gerçekleşti. Yerel seçimlerde yeniden aday gösterilmeyen ve tartışmaların yaşandığı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı tunç Soyer, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Ankara'da görüştü.

  SOYER: BİRLİKTE ÇALIŞMA TALEBİM YOK

  O görüşmeye ilişkin açıklama Soyer'den geldi. Soyer, davetin Özel'den geldiğini belirtti. Yerel seçimle ilgili endişe, görüş ile önerilerini ilettiğini söyledi. Ve "Kendisinin gelecekte farklı alanlarda birlikte çalışmamız ile ilgili teklifleri için teşekkür ettiğimi ancak şu an böyle bir talebim olmadığını dile getirdim" dedi.

  Yeniden aday gösterilmeyen Soyer, Özel ile görüştü

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP "HATAY MESELESİ"Nİ NASIL ÇÖZECEK?

  Pazartesi günü gerçekleştirilecek parti meclisi toplantısında ise merak edilenlerin başında Hatay'a ilişkin son kararın ne olacağı var. 8 Şubat'ta yapılması planlanan parti meclisi, özellikle Hatay'da Lütfü Savaş protestoları sonrası ertelenmişti. Yine DEM Parti'nin aday açıklama kararının beklenmesinin de ertelemede etkili olduğu konuşuldu. Adaylığı ile ilgili tartışmaların sürdüğü Lütfü Savaş ise geri çekilmeyeceğini açıklamıştı. "Hatay üzerinden kirli bir oyun oynanıyor, yılmayacağım" dedi. CHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır ise anket kararını duyurdu. Ve 12 Şubat'ta yapılacak parti meclisi toplantısında yeni anketlerin sonuçlarına göre, Lütfü Savaş ile devam edilip edilmeyeceği yönünde Hatay ile ilgili son karar verilmesi bekleniyor.

  Sadece Hatay değil, CHP'de İstanbul'un kritik ilçeleri Kadıköy, Bakırköy, Esenyurt, Adalar, Ankara'da ise Çankaya, Sincan ilçelerinin adayları da netleşmedi. Ayrıca Ordu, Malatya, Kayseri, Şanlıurfa'ya ilişkin de son karar henüz belli değil. 12 Şubat'ta partinin tüm adaylarını belirlemesi bekleniyor. Ardından 18 Şubat'ta aday tanıtım toplantısının yapılması planlanıyor.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow