hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yeşil Sol Parti seçimde isim değiştirecek

  Yeşil Sol Parti'de yerel seçim sürecine dair yol haritasını belirlemek üzere merkez yürütme kurulu toplandı. HDP'nin olağanüstü kongresini hemen yapıp kapatma davasının seyrini beklemesi kararlaştırıldı. Öte yandan seçimde alınan kötü sonucun sebeplerinden birininse Yeşil Sol Parti ismi olduğu belirtiliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  HDP kapatma davasının devam etmesi nedeniyle seçime Yeşil Sol Parti çatısı altında girmiş, beklediği oyu alamamıştı. Seçim sonrası her iki partiden de değişim mesajları gelmişti. İki parti yol haritasını belirlemek üzere MYK'sını topladı. MYK'da HDP'nin kapatma davasının hukuki durumu ve gelinen aşaması nedeniyle kongresini bir an önce toplaması kararı alındı. Bu kapsamda tüm çalışmalar Yeşil Sol Parti'ye devredilecek. Yani iki partili görünüm ortadan kalkacak. HDP atıl bir parti olarak kalacak. Sahada sadece YSP olacak.

  Toplantıda alınan karar gereğince YSP de eylül sonuna kadar kongresini gerçekleştirecek. Tüzük ve ismini de değiştirecek. Çünkü YSP ismi HDP seçmeni üzerinde yeterli etkiyi gösteremedi.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow