hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Black Friday ne zaman? Efsane Cuma, Muhteşem Cuma ve Kara Cuma 2021 indirimleri ne zaman?

  Black Friday ne zaman Efsane Cuma, Muhteşem Cuma ve Kara Cuma 2021 indirimleri ne zaman
  expand

  Türkiye’de Efsane Cuma ve Muhteşem Cuma indirimleri olarak bilinen ve yurt dışında Black Friday (Kara Cuma) adıyla indirimler gerçekleştirilen kampanya günü için geri sayım başladı. Peki, Black Friday 2021 ne zaman, Efsane Cuma ve Muhteşem Cuma indirimleri hangi tarihte?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Black Friday indirimleri için geri sayıma geçen alışveriş tutkunları “Kara Cuma ne zaman?” sorusuna yanıt arıyor. Her yıl kasım ayında gerçekleştirilen indirim günleri Türkiye’de ise Muhteşem Cuma ve Efsane Cuma olarak biliniyor. Peki, indirim günleri hangi tarihte olacak?

  BLACK FRİDAY 2021 NE ZAMAN, KASIM AYININ KAÇINDA?

  Black Friday bu yıl 26 Kasım 2021 Cuma gününe denk gelecek. Birçok alışveriş firması ilgili hafta boyunca indirim kampanyaları düzenleyecek.

  BLACK FRİDAY NEDİR?

  Normalde Şükran gününden sonraki Cuma günü, ABD’deki marketler kepenklerini erken saatte açarlar ve geç saatlere kadar da müşterilerine hizmet vermeye devam ederler. Bu hep böyle sürmüş. Fakat sonradan bu yoğun çalışma temposuna indirim kampanyaları da eklenmeye başlamış.

  İndirim kampanyalarının işin içine girmesiyle birlikte, alışverişe olan talep de artmış. Bu talep artışı, Şükran gününden sonraki Cuma günlerinin aşırı yoğun geçmesine neden olmaya başlamış. Öyle ki 1961 yılında Philadelpihia’da insanlar yoğunluktan adım atamayacak hale gelmişler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Trafik yüzünden araçların yerlerinden kıpırdayamadığı ve yoğunluktan insanların birbirini ezdiği o yıl, bu etkinlik Black Friday olarak anılmaya başlanmış.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow