hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Daha güçlü olabilmek için 6 muhteşem ipucu

  Daha güçlü olabilmek için 6 muhteşem ipucu
  expand

  Hayatınızın büyük bir bölümünde çok farklı insanlarla karşılaşabilirsiniz. Her insanın tavırlarıyla ve tarzıyla mücadele edebilmek pek kolay olmaz. Hayat boyu uysal, korkmuş ve zayıf kalırsanız sürekli sizi küçük gören insanlarla savaşmak zorunda kalabilirsiniz. Başarılı olmak ve insanların size saygı duymasını sağlamak için zihinsel ve duygusal anlamda güçlü olmanız gerekir. (Posta)

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hayatınızı sorunsuz sürdürebilmek ya da ortaya çıkan problemler karşısında dik durabilmek için duygularınızı ve düşüncelerinizi güçlendirmeniz gerekir. Her zaman daha dayanıklı olduğunuzda önünüze çıkan engellerle mücadele edebilmek daha kolay olur.

  DUYGULARINIZI KONTROL EDİN

  Güçlü olabilmek için duygularınızı kontrol etmeniz ve zihninizi asla zayıflatmamanız gerekir. Zihniniz bir şekilde sizi bir şey yapamayacağınıza ikna ettiyse, bu düşünceyi kesinlikle ortadan kaldırın ve duygularınızı kontrol etmeye odaklanın.

  YENİ HEDEFLER BELİRLEYİN

  Önceki hedefleriniz sizi artık motive etmiyorsa, daha iyi performans göstermeniz için sizi motive edecek yeni hedefler belirlemeye çalışın.

  Yeni hedefler belirlemek, becerilerinizi değerlendirmek ve daha etkili olmak için çalışmak kendinizi güçlendirmek için harika bir yol olabilir.

  SORUMLULUK ALIN VE HAREKETE GEÇİN

  Sonsuza kadar oturup nasıl geliştirileceğine dair yolları okuyamazsınız. Ona göre hareket etmeye başlamalısın.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Daha iyi zihin ve duygu kontrolü ile yeni hedefinizi geliştirebilmeniz veya başlatabilmeniz için sorumluluk alın. Yeni planlarınızı hayata geçirmek için bir an önce harekete geçmeye başlayın.

  RİSK ALIN

  Hayatınızda hiç risk alamazsanız doğru bir şekilde ilerleyemezsiniz. Zorluklar, daha güçlü olabilmeniz için büyümenize ve hatalarınızı aşmanıza yardımcı olur.

  Bu, bir sonraki seviyeye geçmenize ve mümkün olduğunca çok fırsat yakalamanızı sağlar. Bu sebeple asla risk almaktan korkmayın.

  HATA YAPARSANIZ ENDİŞELENMEYİN

  Hata yaparsanız endişelenmeyin. Herkes hata yapar. Yaptığınız hatalar sizi daha çok geliştirir. Ne kadar çok hata yaparsanız, onlardan o kadar çok şey öğrenirsiniz.

  Yaptığınız hatalar sizi zayıf gösteren noktaları bulmanıza yardımcı olur. Bu sayede kendinizi değiştirmeyi ve geliştirmeyi daha kolay öğrenebilirsiniz.

  GEÇMİŞİ BIRAKIN

  Geçmişini sizi geleceği ve sonsuz diğer olasılıkları kucaklamaktan alıkoyan şeydir. Geçmişte canınızı yakan olayları bıraktığınızda, sonunda kendinizi özgür hissedersiniz.

  Böylece yeni hayatınıza daha kolay başlayabilirsiniz. Geçmişi geride bırakmak daha güzel günlere yol açmanıza yardımcı olur.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow