Dünyanın en ünlü kedileri

Kedi fotoğraf ve videoları, sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasında. Kedilerin çoğu da bu paylaşımlar sayesinde tıpkı bir Hollywood starı veya meşhur bir şarkıcı gibi bütün dünyada tanınıyor. Tıklanma sayıları ile milyonlara ulaşmış bu kediler arasında Türk kediler de yer alıyor. İşte çeşitli fiziksel özellikleriyle dikkat çeken o kediler...1. Garfi

Hülya Özkök'e ait Garfi internetin yeni fenomenlerinden biri. Kızgın suratıyla dikkat çeken Garfi, Hollywood'a adım atan ABD'li "Huysuz Kedi"nin en büyük rakibi. Garfi'nin Instagram hesabında şu anda 69 binden fazla takipçisi bulunuyor.

2. Monty
Facebook'ta 350 bin ziyaretçisi olan Monty, Danimarka'da hayvan bakım evinden kurtarıldı. Monty'nin burnunda kemik bulunmaması nedeniyle burun ve gözlerinin yapısı dikkat çekti ve o da tüm dünyada meşhur oldu.
3. Snoopy

Snoopy, Garfield isimli animasyon filmlerindeki kedinin de ırkı olan Exotic Shorthair ırkına mensup bir kedi. Onun da diğerleri gibi Instagram hesabında 361 civarında takipçisi bulunuyor. Snoopy’nin sahibi Bayan Ning, kedisinin en sevdiği fiziksel özelliğinin turtaya benzeyen suratı olduğunu söylüyor.

4. Lazarus

Ön dişleri tıpkı Drakula'ya benzeyen Lazarus isimli kedi, Johnson City'nin caddelerinde Cindy Chambers isimli bir kadın tarafından bulundu. Lazarus'un takipçileri de günden güne artmaya devam ediyor.

5. Maru

Maru, Scotish Fold ırkı İskoç asıllı bir Japon kedisi. Göbeğini laminant parke zemin üzerinde kaydırmak, her boy büyüklükteki kutuya ve poşete girmek veya girmeye çalışmak, tuna balıklı kuru-yaş mamalar ve günlük taze Kobe sığırı sütü ise Maru'nun en büyük hobileri arasında bulunuyor. Maru'nun Facebook'taki sevenleri 172 binin üzerinde.

6. Hamilton

Pala bıyıklarıyla ünlü ve takma adı Bıyıklı Kedi olan Hamilton'u Instagram'da 676 bin kişi takip ediyor.

7. Lil Bub

Dünyanın en ünlü cüce kedisi olarak bilinen Lil Bub bir çok genetik hastalıkla doğdu. Buna rağmen oldukça sağlıklı ve şirin. Kırsal bir alanda onu bulduğunu söyleyen sahibi Mike Bridavsky, "Cüce oluşu, dişlerinin olmayışı, dilinin dışarda oluşu ve gözlerinin büyüklüğü gibi nedenlerle bana çok sevimli geldi ve onu yanıma aldım" diyor. Kedinin Facebook üzerinde neredeyse 3 milyon takipçisi bulunuyor.

8. Sam

Adeta Küçük Emrah'ı andıran Sam'in kaşları tamamen doğal. Kedinin Instagram'da tamı tamına 221 bin ziyaretçisi bulunuyor.

9. Venus

Venüs sahiplenilmeden önce bir sokak kedisiydi. Şimdi sahipleri tarafından çok seviliyor. Bazı profesörler Venüs’ün iki embriyonun birleşmesiyle oluştuğunu düşünüyor. Yüzünün iki yanı ve gözleri birbirinden tamamen farklı Venüs adlı kedi internet şöhretleri arasındaki yerini alırken Facebook üzerinde 1 buçuk milyon takipçiye yaklaştı.

10. Shironeko

Dünyanın en mutlu ve en uykucu kedisi Shironeko aslında halis mulis bir Van kedisi. Van'dan Japonya'ya transfer olan Shironeko'nun Facebook'ta 192 bine yakın ziyaretçisi bulunuyor.

11. Grumpy Cat

Gerçek adı Tardar Sauce olan dişi kedi Grumpy Cat de huysuz yüz ifadesi ile internette şöhreti yakalamış. Sahibi Tabatha Bundesen, Tardar'ın cüce bir kedi olması nedeniyle huysuz bir yüz ifadesine sahip olduğunu belirtiyor. Facebook'ta 9 milyonu aşkın seveni olan Grumpy Cat diğer kediler ile kıyaslandığında rekoru en üstte tutmayı başarmış gözüküyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS