hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  “Hababam yoklamasından bir kişi daha eksildi"

  “Hababam yoklamasından bir kişi daha eksildi
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Dünyaca ünlü futbolcu Arda Turan, Türk sinemasının efsane aktörlerinden Tarık Akan’ın ölümü üzerine “Hababam yoklamasından bir kişi daha eksildi" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milli Takım ve Barcelona'nın önemli isimlerinden Arda Turan, Tarık Akan'ın vefatının ardından twitter hesabından, “Hababam yoklamasından bir kişi daha eksildi. Nice çocukluk anımızın kahramanı Tarık Akan mekanın cennet olsun” sözlerini paylaştı. Turan'ın paylaşımı kısa sürede takipçilerinden çokça beğeni aldı.

  Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Munir Özkul, Adile Naşit, Şener Şen gibi Türk sinemasının önemli isimlerinin rol aldığı Hababam Sınıfı filmlerinin "İnek Şaban"ı Kemal Sunal, "Hafize Ana"sı Adile Naşit, "Paşa Nuri"si Sıtkı Akçatepe, "Domdom"u Feridun Şavlı, "Tulum Hayri"si Cem Gürdap, önceki yıllarda hayatını kaybetti.

  "Müfettiş Hüseyin Şevki Topuz" karakteriyle rol alan Ergin Orbey 2012, filmin "Kül yutmaz" öğretmeni Ertuğrul Bilda 1993, "Akil hoca" karakterini canlandıran Akil Öztuna da 1976 yılında yaşamını yitirdi.
  Hababam Sınıfı filmlerinde "Kel Mahmut" karakterini canladıran Munir Özkul ise hastalığı nedeniyle uzun süredir tedavi görüyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow