Son Dakika

Kalp Yarası Azade kimdir? Şenay Gürler canlandırıyor! Şenay Gürler kaç yaşında?

A A

15.11.2021 - 19:36

Kalp Yarası dizisinin oyuncuları merak ediliyor. Sevilen dizide Azade karakteri dikkat çekti. Her pazartesi ATV ekranlarında yayınlanan Kalp Yarası dizisinde Azade karakterini Şenay Gürler canlandırıyor. İşte Şenay Gürler instagram, biyografi araştırmalarına yönelik bilgiler...

Kalp Yarası Azade kimdir? Şenay Gürler canlandırıyor! Şenay Gürler kaç yaşında?

Şenay Gürler, Kalp Yarası dizisinin oyuncuları arasına dahil oldu. Yeni bölümlerde dikkat çeken bir karakter olacak olan Azade’ye hayat veren Şenay Gürler hakkında bilgiler haberimizde...

Kalp Yarası Azade kimdir? 

Azade, Antakya'nın en güçlü kadınlarından biri, adeta dirayetli bir şahmeran. Köklü ve zengin ailesinin genleri ile hem adı gibi "Azade" hem de yetiştirilme biçiminin bir sonucu olarak "azametli" bir kadın. Adnan'a aşkı saplantılı bir bağlılık. Her adımı bilmek istiyor. Bir tek iş konusunda, ona güveni tam. En yakın arkadaşı, Kader diye hitap ettiği Zümrüt Varoğlu.
 
Şenay Gürler kimdir?

Şenay Gürler, 28 Haziran 1966 tarihinde İzmir'de dünyaya gelmiştir. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Bölümü'nden mezundur. Öğrencilik döneminde İzmir Sanat Tiyatrosu'nda oyunculuk, TRT'de ise seslendirme yapmıştır.

Avrupa Yakası dizisindeki oynadığı Fatoş karakteri ile geniş kitlelerce tanınan Şenay Gürler; Mucize, İlk Aşk, Çinliler Geliyor, Korkuyorum Anne, Döngel Karhanesi, Kaçak Gelinler, Görüş Günü Kadınları, Kolej Günlüğü, Hayat Devam Ediyor, Küçük Sırlar, Çemberin Dışında, Yeni Baştan, Acemi Cadı, Biz Size Aşık Olduk, Şansa Bak, Eyvah Kızım Büyüdü, Kara Melek, İkinci Bahar, Çılgın Bediş, Sahte Dünyalar, Kaygısızlar ve Kış Güneşi gibi yapımlarda rol almıştır.

Şenay Gürler son olarak, Mucize 2: Aşk adlı sinema filminde Cemile karakterine hayat vermişti. Şenay Gürler, 1.58 metre boyunda, 55 kilo ve Yengeç burcudur.