hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Metehan İsminin Anlamı Nedir? Metehan İsmi Kur'an'da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

  Metehan İsminin Anlamı Nedir Metehan İsmi Kuranda Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek
  expand

  Yeni bir bebek doğduğu takdirde ilk merak edilen isminin ne olacağıdır. İsim konusunda seçici davranmak da çok önem taşır. Metehan ismi ise en çok dikkat çeken isimler arasında yer almaktadır. Metehan ismi eski Türkçe kökleri olan ve en çok tercihe dilen isimlerden birisidir. Metehan ismi en eski Türkçe kökenli adlardan bir tanesidir. Türklerde önemli bir yere sahip olan Metehan ismi hükümdar anlamı da taşır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Metehan İsminin Anlamı Nedir?

   İsimler herkes için çok önem taşımaktadır. Özellikle de Metehan ismi anlamı ve okunuşu ile farklılık yaratmaktadır. Çok özel bir anlamı olan Metehan savaşçı ve kahraman olarak bilinmektedir. Metehan ismi çok eski yıllardan itibaren kullanılmaya başlamıştır. Günümüzde erkek çocuklarının güçlü bir karaktere sahip olması için de bu isim kullanılır. Erkek çocuklara Metehan ismi konulmaktadır.

   Metehan İsmi Kur'an'da Geçer mi?

   Aileler çocukları için seçecekleri isimlerin Kuran-ı Kerim içerisinde olup olmadığını merak ediyorlar. Metehan ismi de Kuran-ı Kerim içerisinde yer alan isimlerdendir. Metehan ismi Kuran-ı Kerim indirilmeden önce de bulunmaktaydı. Bu ismin kökeni ise Türkçeden gelmektedir.

   TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Çocuklara verilecek isimler belirlenirken genel olarak anlamlarına dikkat edilir. İsimlerin anlamları ise Türk Dil Kurumu'ndan rahatlıkla öğrenilir. Türk Dil Kurumu'na göre Metehan isminin anlamı hükümdar olan Mete anlamına gelir. Metehan isminin kökeni Büyük Hun İmparatoru Mete'den gelmektedir.

   Metehan İsmi İle İlgili Merak Edilenler

   Türk tarihinin en önemli isimlerinden birisi de Metehan olarak bilinmektedir. Eski dönemlere dayanan Metehan ismi hükümdar olan kahraman anlamına da gelmektedir. Tarihte önemli bir yeri bulunur. En eski çağlardan itibaren kullanılan bu isim özellikle erkek çocuklara konulur. İsmin aurası gereği erkek çocuklara güç ve cesaret kazandırması hedeflenir. Metehan ismi geçmişten günümüze popülerliğini de asla kaybetmemiştir.

   Metehan İsmi Özellikleri Nelerdir?

   Metehan ismini taşıyan kişiler siyasi alanda ve iş dünyasında çok başarılı olabilirler. Kökeni Türkçeden gelen Metehan ismini taşıyan kişiler herkes tarafından saygı duyulurlar. Ne istediklerini bildikleri için hedefledikleri yola da kısa bir süre içinde ulaşabilirler. Bu ismin sahipleri cesur ve atılgan olurlar. Yetenekleri olan kişiler özellikle sportif başarılara imza atabilirler. Çok güzel ve özel bir anlamı olan Metehan ismi erkek çocuklarına en fazla konulan isimler arasında yer almaktadır. Anne ve babalar da bu isimleri çok fazla tercih ederler. Metehan ismini taşıyanlar daima korkusuz ve cesur olmaları ile bilinirler.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow