hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Migren Taşı Nedir, Ne İşe Yarar? Migren Taşı Nasıl Kullanılır?

  Migren Taşı Nedir, Ne İşe Yarar Migren Taşı Nasıl Kullanılır
  expand

  Migren taşı, yoğun nane kokusu ve mentole sahip olan beyaz renkli doğal bir üründür. Muma benzeyen sert yapısı olan migren taşı, başta migren ağrısı olmak üzere eklem, bel, bacak ve boyun ağrısı şikayetlerini de önemli ölçüde azaltır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Migren Taşı Nedir?

  Migren taşı, omuz ve boyun tutulmalarında, özellikle de bacak ve ayak burkulmalarında ağrıyı hafifleten ve rahatlatan bir özelliği vardır. Bu ürünün, genellikle kendi özel kutusunda muhafaza edilmesi gerekir. Migren taşının oda sıcaklığında ağzı kapalı bir şekilde korunması gerekir.

  Migren taşı, zihinsel farkındalığı arttırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda strese bağlı olarak meydana gelen bedensel ağrıların hafifletilmesini sağlar. Hem şıklığınızı tamamlayacak hem de sağlığınızı koruyacak olan bu özel ürünler, son yıllarda takı yapımında da sıkça kullanılıyor. Migren taşı kolyesi, özellikle de sık sık migren ağrısı yaşayan kişilerin rahatlamasını sağlayarak hayat kalitesini arttırmaya yardımcı oluyor.

  Migren Taşı Ne İşe Yarar?

  Migren taşı, migren ağrısını büyük ölçüde hafifleten en etkili taşlar arasında yer alır. Migren taşı kullanan kişiler, bu taşın faydaları ile ilgili pek çok yorum yapıyor. Fakat taşın etkisi, her zaman çok uzun sürmeyebiliyor. Ama insanlar genellikle ilaç kullanmadan migren ağrılarını hafifletmek için bu taşı kullanmayı tercih ediyor.

  Migren taşı uygulaması yapılırken kesinlikle göz çevresine, göze ve yüzün göze yakın yerlerine uygulanmaması gerekir. Migren taşı, yoğun bir şekilde mentol içerdiğinden dolayı gözde yanma, batma ve geçici görme sorununa yol açabilir. Bazı taşların migren ağrısına çok iyi geldiği bilinir. Bu nedenle de ilaç kullanmadan ağrılarınızı hafifletmek için bu taşlardan yardım alabilirsiniz.

  Migren Taşı Nasıl Kullanılır?

  Migren taşı, ağrı başlamadan hemen önce başa sürüldüğü zaman etkisi çok daha yüksek olur. Taşı kullanmadan önce hafif bir şekilde ıslatmak, kullanımını ve sürülmesini önemli ölçüde kolaylaştırır. Migren ağrısına karşı kullanılacak olan bu taş, enseye, şakaklara ve alına sürülür. Taş yoğun miktarda mentol ve nane içerdiği için büyük bir rahatlama sağlar ve ferahlık verir. Bunun yanında ağrıyı önemli ölçüde azaltır. Aynı zamanda bu taş, damarları genişleterek vücutta kan akışını rahatlatır.

  Migren taşı, kolye şeklinde vücutta taşınarak da kullanılabilir. Migrene en iyi gelen taşlar arasında ametist ve kehribar gibi özel taşlar yer alır. Migren taşı kolyesi de bu iki değeri taş arasında yer alır. Ametist, mor renkli ve kuvars türü bir taştır. Bu taş ise, yarı özel ve kolay bulunabilir taşlar arasında yer alır.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow