Obsidyen Taşı Faydaları Nelerdir? Obsidyen Taşı Özellikleri Nelerdir?

Obsidyen Taşı Faydaları Nelerdir? Obsidyen Taşı Özellikleri Nelerdir?

Obsidyen Taşı Faydaları Nelerdir? Obsidyen Taşı Özellikleri Nelerdir?

Obsidyen taşı hem sağlık açısından hem de enerji açısından odlukça faydalı olan taşlardan biridir. Parlak bir volkan taşı olan bu taş sayesinde özellikle cerrahi alanda kesme işlevi görmektedir. Doğal yapıdan oluşan obsidyen taşı yanardağdan çıkan lavın soğuması ile oluşan taş çeşitlerinden biridir. Ağrı kesici özelliği bulunan obsidyen taşı ayna taşı olarak da geçmektedir. Kişinin enerjisini dengelemesine ve kişiler arasındaki iletişim kuvvetlendirmeye yardımcı olur. Kariyer anlamında başarıların artması ve enerjinin bu alanda yoğunlaşmasını sağlar.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Obsidyen Taşı Faydaları Nelerdir?

 Obsidyen taşı faydalarından biri eklem ve kas ağrılarını gidermesidir. Çok fazla vücut ağrısı yaşayan kişiler bu taşın vermiş olduğu enerji ile ağrılarından kısa bir süre sonra kurtulmaktadır. Kişi daha dinamik ve hareketli hale gelmektedir.

 Safra kesesinde oluşan rahatsızlıklara karşı tedavi edici yönü bulunmaktadır. Bacak ve kolların daha güçlü olmasını sağlar. Üstelik obsidyen taşı kişinin bağışıklık sistemini güçlendirmede de etkilidir. Sürekli gribal rahatsızlıklar yaşayan kişiler için bağışıklık güçlendirici özelliği ile tercih edilmektedir.

 Obsidyen Taşı Özellikleri Nelerdir?

 Obsidyen taşı özellikleri arasında %70 silisyum bulunmaktadır. Bu silisyum ile oluşan ayna taşı görünümü daha keskin bir yapı oluşturmaktadır. Cam gibi net ve parlak bir görünümü bulunmaktadır. Siyah ya da kahverengine sahiptir. İçerisinde mavi, kırmızı ve yeşil tonlarında sedefli renk geçişleri bulunmaktadır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 Sertlik derecesi ise 5,5 ila 5 arasında değişmektedir. Bu taş üzerinde bazı beyaz lekeler meydana gelebilmektedir. Kendi içerisinde enerjisini yenileyen bir taştır. Bu taş aynı zamanda belirli aralıklar ile temizlenerek daha güçlü bir enerji yaymaktadır.

 Obsidyen Taşı Yapısı Nasıldır?

 Obsidyen taşı yapısı daha çok koyu renk ve sedefli olarak bilinmektedir. Sert ve keskin olan bu taş cerrahi alanlarda tercih edilmektedir. Hem şifa kaynağı hem de enerjisi ile kişilere fayda sağlayan taş çeşitlerinden biridir.

 Obsidyen taşı üzerinde beyaz lekeli renkler bulunmaktadır. Bu lekeler kişinin negatif enerjisinin uzaklaşmasına yardımcı olmaktadır. Çakraları düzenleyen sedefli kristalleri sayesinde taş kendisini daha faydalı hale getirmektedir.

 Obsidyen Taşı Ne İşe Yarar?

 Obsidyen taşı en güçlü enerjiye sahip taşlar arasında yer almaktadır. İnsanların ruh dengesini koruyan ve güçlendiren özelliğe sahiptir. Ağrı kesici işlevi bulunmaktadır. Psişik güçlerin ve sezgilerin kuvvetlenmesine de yardımcı olur. Ortamda bulunan negatif enerjiyi ve aurayı tazeler. Özellikle halsizlik ve sürekli uykulu bir ruh hali içerisinde olan kişilere enerji verir. Sağlık alanında da çok çeşitli faydaları bulunmaktadır.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber