Zabıtadan şeffaf denetim

Zabıtadan şeffaf denetim

BORNOVA Belediyesi Zabıta Müdürlüğü 2014 yılından bu yana yapılan yeniliklerle de daha hızlı ve kaliteli hizmet veriyor.

BORNOVA Belediyesi Zabıta Müdürlüğü 2014 yılından bu yana yapılan yeniliklerle de daha hızlı ve kaliteli hizmet veriyor. Zabıta memurları şeffat denetim için kamera kayıt sistemi ile çalışırken daha iyi hizmet noktasında da sürekli eğitim desteği alıyor. Daha fazla noktaya, daha hızlı ulaşabilmek adına da hizmet araçları yenilenirken, danışma noktaları da kuruluyor.

Bornova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, şeffat denetim için kamera kayıt sistemi ile çalışıyor. Görüntü ve ses kaydının yanı sıra fotoğraf da çekilebilen 14 yaka kamerası hem operasyonlar, hem de rutin denetimler sırasında kullanılıyor. Uygulama ile zabıta ekiplerinin denetimleri kayıt altına alınarak, öncelikle memur-vatandaş ilişkilerinin kontrol edilmesi, denetim sırasında yaşanan gerginlik, hakaret ve istenmeyen durumların engellenmesi amaçlanıyor.

DAHA HIZLI HİZMET İÇİN PRATİK HİZMET ARAÇLARI

Çamdibi ve Bornova merkez gibi özellikle ilçenin dar sokaklarında kullanılmak için, Zabıta Müdürlüğü bünyesinde bulunan bazı büyük kasalı araçlar binek ve daha küçük araçlarla revize ediliyor. Ayrıca Küçükpark ve Bornova Merkez Çarşı hareketliliğini kontrol etmek, işporta, işgal, çevre kirliliği ve trafik sorunlarını ortadan kaldırmak, mobil zabıta ulaşım sorunlarını çözmek amacıyla da müdürlük bünyesine 2 ginger alındı. Elektirikli bisiklet olarak da bilinen araçlar yasal işlemlerinin tamamlanmasının ardından hizmet vermeye başlayacak.

YERİNDEN YÖNETİM ANLAYIŞI

Zabıta Müdürlüğü'nde de Bornovalılara daha verimli ve hızlı hizmet verebilmek adına yerinden yönetim anlayışı hayata geçirildi. Bu kapsamda yapılan çalışmalarla Çamdibi Zabıta Amirliği, Pınarbaşı Zabıta Amirliği ve Merkez Zabıta Amirliği olmak üzere ilçe 3 bölgeye ayrıldı. Bu sayede vatandaşların bölgelerinde bulunan ekiplerle doğrudan ve hızlı şekilde irtibata geçmeleri sağlandı. Ayrıca Küçükpark ve Merkez Çarşı girişine konulan  danışma ve information noktaları ile de vatandaşlar ile kurumsal iletişimin etkin bir biçimde kullanılması sağlandı.

EĞİTİMLER İLE DAHA İYİ HİZMET

Bornova Belediyesi zabıtaları yaptıkları iş konusunda daha fazla bilgi sahibi olmaları için sürekli olarak eğitim desteği de alıyor. Kanunlardan kişisel gelişeme kadar bir çok konuda eğitim alan zabıtalar, öfke kontrolü, empati kurma, stresle baş etme yolları, bedendili ve takım çalışması gibi konular ile ile kendini savunma dersleri ile de bilinçleniyor.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS