Hanei Saadet ilgi gördü

Hanei Saadet ilgi gördü

SELÇUKLU Belediyesi Proje Destek Programı kapsamında Ribat Eğitim Vakfı ile birlikte organize edilen "Hanei Saadet” isimli; aile, sevgi, iletişim ve eğitim konularının ele alındığı 12 ilden katılımın sağlandığı geniş kapsamlı proje için açılış programı düzenlendi.

KONYA,(DHA) - SELÇUKLU Belediyesi Proje Destek Programı kapsamında Ribat Eğitim Vakfı ile birlikte organize edilen "Hanei Saadet” isimli; aile, sevgi, iletişim ve eğitim konularının ele alındığı 12 ilden katılımın sağlandığı geniş kapsamlı proje için açılış programı düzenlendi.

Selçuklu Belediyesi Proje Destek Programı kapsamında, şehrin kültür ve sosyal hayatına katkı sağlamak amacıyla destek sağlanan projeler birer birer hayata geçiriliyor. Toplam 66 projeden biri olan ve Ribat Eğitim Vakfına ait olan “Hanei Saadet” isimli 3 gün sürecek olan projenin açılış programı yapıldı.

Konya’da bir otelin toplantı salonunda düzenlenen programa Ak Parti MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun,  Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Ribat Eğitim Vakfı Başkanı Mehmet Küçüktoka ve vakıf temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program slayt gösterisi ve protokol konuşmaları ile devam etti. 

Hanei Saadet projesi bilgi veren Ribat Eğitim Vakfı Başkanı Mehmet Küçüktoka, Gençlik geleceğin tohumudur. Bu tohumun özüne bakarak yarınlarımızı keşfetmek zor olmayacaktır. Her devrin gençliği kendi inançlarına göre kendi dairesinde enerjisini harcamıştır. Eski Mısır gençliği tabiatla mücadele sahnesinde, Sümer gençliği tapınaklarda, Yunan gençliği olimpiyatlarda, Efendimizin gençliği ise İslam’a ve insanlığa hayır ve hizmet yarışında bulunmuşlardır. Ashap devri İslam’ın ilk gençlik devridir. Osmanlılar asırlar sonra kocamış olan aşk ve iman ağacına gençlik aşısı yapmışlar, dünyaya gençliğin neler yapabileceğini göstermişlerdir. Fakat yıllar içinde gençlik adeta yorulmuş, günümüzün modern dünyasında bazı problemlerle baş başa kalmıştır.Böyle bir durumda yine aileden başlamamız gerekiyor. Yeni bir toplumun inşası ancak yeni bir bilincin inşasıyla mümkündür. Bilinçli, şuurlu ve imanlı bir gençliğin yetişmesi amacıyla programlarımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Selçuklu'da 2016 yılından bu yana uygulanan proje destek programını 3. Yılında da başarılı bir şekilde sürdürdüklerini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı,belediye olarak kurumsallaşma yolunda önemli adımlar attıklarına dikkat çekerek temel belediyecilik hizmetlerinin yanısıra kültürel, sosyal ve eğitim programları ile toplumun sosyal yapısına katkıda bulunduklarını belirtti. Kamu yararını ilgilendiren konularda derneklere, vakıflara ve öğrenci topluluklarına destek verdiklerini ifade eden Başkan Pekyatırmacı, “Her yıl Kasım ayı içerisinde sivil toplum kuruluşlarımız, öğrenci topluluklarımız, kamu kurumlarımız şehrimizle ilgili projelerini belediyemize takdim ediyorlar. Komisyon tarafından incelendikten sonra uygun olan projelere destekte bulunuyoruz. Temel amacımız ihtiyaç hasıl olan yeni projelerle ilimize katma değer sağlamaktır" dedi.Ribat Eğitim Vakfı tarafından hazırlanan projenin de anlamlı ve güzel bir konuyu ele aldığını ifade eden Başkan Pekyatırmacı, projenin günümüz gençliğine ve aile yapısına katkıda bulunacağını, bu amaçla desteklerinin artarak devam edeceğini belirtti.

Gençliğin ülke söz konusu olduğunda büyük fedakârlıkları yerine getirdiğini ifade eden Ak Parti MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun’da konuşmasında;  “Şehrimizin iki önemli markası çok önemli çalışmalar gerçekleştiriyor. İşin hep ununda olan ününde olmayan Ribat Eğitim Vakfı 1980’li yıllardan beri ülkemiz için ciddi çalışmalar gerçekleştirirken, bir ilçe belediyesinin ötesinde şehrimizin önemli markalarından Selçuklu Belediyemiz ise yine güzel bir projeye destek vermektedir. Gençlerimize aslında haksızlık da yapmamak gerekiyor. Bazen bizim zamanımızda şöyle idi, böyle idi deriz. Fakat 15 Temmuz’da gördük ki, gençlerimiz vatan ve millet söz konusu olunca ellerinden geleni değil, canlarıyla fedakarlıklarını bir kez daha gösterdiler. Anneleriyle babalarıyla meydanlara koştular. Hastalığımızı bilmezsek konuyu çözemeyiz. Günümüzde aile yapısı ile ilgili tespitleri doğru yapmak ve problemleri konunun uzmanlarından dinleyerek yola çıkmak üzere buradayız.  ‘Ben çocuğumu Milli Eğitim’e verdim, çözsünler’ demek yanlış olur. Böyle önemli bir konuda aile olarak, komşu olarak, eş olarak, arkadaş olarak ben ne yapabilirim. Bunu hep birlikte çözeceğiz. Önce insan düsturuyla çalışacağız. Kararlı ve bilinçli olacağız. Çözülemeyecek hiçbir konu yoktur. Bu amaçla planlanan projenin hayırlı olmasını diliyorum, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından 12 şehirden katılımın sağlandığı, 18 – 24 yaş arası gençler başta olmak üzere bütün ailelere ışık olacak aile, sevgi ve iletişim konularının temel alındığı eğitim seminerlerine geçildi.

FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS