Özel pullar 'Kervansaray Buluşmaları'nda sergilenecek

Özel pullar 'Kervansaray Buluşmaları'nda sergilenecek

BATTALGAZİ Belediyesi tarafından Uluslararası Kervansaray Buluşmaları Melita'dan Battalgazi'ye Tarih- Arkeoloji-Kültür Sanat Günleri'nin 10'uncusu bu Cuma kortej yürüyüşü ile başlayacak.

MALATYA, (DHA)- BATTALGAZİ Belediyesi tarafından Uluslararası Kervansaray Buluşmaları Melita'dan Battalgazi'ye Tarih- Arkeoloji-Kültür Sanat Günleri'nin 10'uncusu bu Cuma kortej yürüyüşü ile başlayacak.
Kervansaray Buluşmaları kapsamında bu Cumartesi Malatya'dan gönderilen tüm mektuplar 'Özel Tarih Damgası' ile Kervansaray Buluşmaları konulu gönderilecek ve Kervansaray Buluşmaları kapsamında Ankara Pul Müzesinden getirilen özel pullar sergilenecek. Battalgazi Belediyesi sınırları içerisinde ayağa kaldırılan tarihi eserlerin görselleri üzerinden kişisel pullarda Kervansaray Buluşmaları kapsamında yer alacak. PTT Başmüdür Vekili Abdülkadir Berk, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret ederek, yapılacak olan Kervansaray buluşmalarına dair, PTT olarak her zaman yanlarında olduklarını dile getirdi. PTT Başmüdür Vekili Berk, "Bu yıl yapılacak olan Kervansaray Buluşmasına PTT Teşkilatı olarak personellerimiz ile birlikte katılımda bulunacağız. Aynı zamanda hem Kervansaray’a ait hem de büyük bir sergi açacağız. Bu şekilde Malatya halkına hitap etmeyi ve hizmet etmeyi amaçlıyoruz" dedi. 
Sosyal ve Kültürel içerikli projelere gösterdikleri yakın ilgi ve alakadan dolayı kendilerinin şahsında tüm PTT teşkilatını kutlayan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, "PTT Başmüdür vekili ve ekibini burada görüp ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum.  Hakikaten PTT teşkilatımız Cumhuriyetin öncesinden beri özellikle haberleşme noktasında kendisini kanıtlamış bir kuruluşumuzdur. Bu teşkilatımızda yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde özellikle tarihi mekanlarımızın pul koleksiyonları içerisinde yer alması noktasında Kültür İşlerimizin yapmış olduğu çalışma akabinde Kervansaray Buluşmasını gerçekleştireceğimiz 15-16 Eylül tarihleri arasında PTT Başmüdürlüğümüzle birlikte yapacağımız pul koleksiyonu sergisinde halka arz edeceğiz. Ben bu ilgi ve alakalarından dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS