Sokak hayvanları için eğitim parkı

Sokak hayvanları için eğitim parkı

MUĞLA'da, Hayvan Eğitim Destek Derneği (HAYED) öncülüğünde sokak hayvanları için yaplan eğitim parkı törenle hizmete açıldı.

MUĞLA'da, Hayvan Eğitim Destek Derneği (HAYED) öncülüğünde sokak hayvanları için yaplan eğitim parkı törenle hizmete açıldı. HAYED çatısı altında halkı bilinçlendirmek için her türlü eğitim, farkındalık, tedavi ve besleme gibi faaliyetlerin hedeflendiği öğrenildi. Ayrıca hayvan korkusu yaşayan kişilerin, psikologlar tarafından kedi ve köpek korkusunu yenmek tedavi görebileceği  belirtildi.

Fethiye Belediyesi ve HAYED işbirliğinde sokak hayvanları ile ilgili faaliyet gösterecek eğitim parkı açıldı. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, eşi Nesrin Saatcı, HAYED Derneği Başkanı Gökçen Gökmen, hayvanseverler, öğrenciler ve yerleşik yabancılar törene katılım sağladı. Parkta ne tür hizmetler verileceğini açıklayan HAYED Derneği Başkanı Gökçen Gökmen, "Üç boyutlu eğitim programı kuracağız. Bu sistem sayesinde çocuklarımızın hiç unutmayacağı şekilde eğitimler vereceğiz. Hayvan temalı çocuk oyun parkımız olacak. Hayvanlarla ilgili yapacağımız eğitimler sürekli yayınlanacak. Danışman veterinerlerimiz tarafından bilgilendirme eğitimleri yapacağız. Hayvan temalı çocuk oyun parkımız olacak. Psikologlar tarafından kedi ve köpek korkusunu yenmek için görüşmeler yapılacak. Hayvanlarla ilgili her türlü bilgi ve belgeye buradan ulaşılacak" dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, "Her anlamda kendi kendine yeten bir ilçeyiz. Ankara'da imza bekleyen projelerimize izin verseler de biz bunları tamamlasak. Ben yarışmacı bir kültüre sahibim, Fethiye bu projeler tamamlansa, çok daha farklı bir yerde olacaktı ama seçim ortamı var bunları çok girmek istemiyorum. Mücadeleye devam, pes etmek yok. Fethiye'yi en iyi ilçe, en iyi yaşanan mekan, örnek bir şehir yapmak üzere hep beraber çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu. 

Konuşmaların ardından HAYED Eğitim Parkı'nın açılışı yapıldı.

Cavit AKGÜN / MUĞLA, (DHA)

FOTOĞRAF

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS