5 bin öğrenciye çevre eğitimi verildi

5 bin öğrenciye çevre eğitimi verildi

 ORDU  Büyükşehir Belediyesi’nin geri dönüşüm ve çevre temizliğiyle ilgili 19 ilçede düzenlediği eğitimler tamamlandı.

Nedim KOVAN/ORDU, (DHA) - ORDU  Büyükşehir Belediyesi’nin geri dönüşüm ve çevre temizliğiyle ilgili 19 ilçede düzenlediği eğitimler tamamlandı. Çocukların çevre duyarlılığının artırılmasına yönelik yapılan çalışma kapsamında 5 bin öğrenciye eğitim verildi.


Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017- 2018 eğitim öğretim yılı için planlanan eğitimler doğrultusunda güz dönemi boyunca 12 ilçede ilkokul ve ortaokul düzeyindeki yaklaşık 3 bin öğrenciye eğitim verildi. Eğitim seminerlerine bahar döneminde de devam edildi ve kalan 7 ilçedeki 2 bin öğrenciye de eğitim verilerek, yıl içerisinde toplam 5 bin öğrenciye ulaşıldı. Düzenlenen eğitim kapsamında en çok dikkat çeken sorunlarından biri olan çevre kirliliği ve olumsuz etkisiyle geri dönüşümün önemi anlatıldı. Bunun yanında atık piller ve bitkisel atık yağların ayrı toplanmasının önemine vurgu yapılarak, öğrencilere 'Her atık çöp değildir' ilkesi aşılanmaya çalışıldı.

Öğrencilerin geri dönüşüme ve çevre temizliğine olan ilgisini artırmak amacıyla eğitim verilen okullarda sırt çantası, tohumlu kalem, geri dönüşümlü notluk ve bilgilendirici broşürler ile ilkokullara geri dönüşümle ilgili boyama kitabı ve boya kalemi, ortaokullara ise çevre temizliği ve geri dönüşüm konusunda hazırlanmış kitaplar dağıtıldı. Kitaplar içerisinde atığın tanımı, hangi atıkların değerli olup geri dönüşüme kazandırılması gerektiği, dönüşen atıkların geçirdiği süreçler ve tüm bu çevresel faaliyetler ile dünyamıza neler kazandırdığı anlatıldı.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından eğitim çalışmalarına devam edileceği belirtildi. 

FOTOĞRAFLI


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS