Başkan Yılmaz Kabadüz'e yapılan yatırımları anlattı

Başkan Yılmaz Kabadüz'e yapılan yatırımları anlattı

ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Kabaüz ilçesinde devam eden yatırımların tamamlanmasıyla bölgenin daha cazibeli hale geleceğini söyledi.

Nedim KOVAN/KABADÜZ (Ordu), (DHA) - ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Kabaüz ilçesinde devam eden yatırımların tamamlanmasıyla bölgenin daha cazibeli hale geleceğini söyledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Kabadüz ilçesinde katıldığı iftar yemeği programında, ilçede devam eden yatırımları anlattı. Büyükşehir Belediyesi olarak plan doğrultusunda çalışmaların sürdürdüklerini belirten Yılmaz, “Yerel yatırımlarla ilgili hiç endişeniz olmasın. Büyükşehir Belediyemiz verdiği her sözü şimdiye kadar yaptı ve bundan sonra da yapmaya devam edecek. Çambaşı Yaylası’nda yapımı tamamlanan kayak tesisi ve önümüzdeki günlerde temeli atılacak olan 5 yıldızlı otel projesiyle birlikte bölge cazibe merkezi haline gelecek. Kayak tesisimiz tamamen hizmete girdi. İlk başlarda benim dahi tesis çalışmaz diye endişem vardı ancak bu sene kar yağışı az olmasına rağmen, pist kar olduğu hafta sonlarında yüzde 100 dolulukla hizmet verdi. Önümüzdeki sene bu hizmet daha da iyi olacak. Hemen kayak tesisinin yanında Büyükşehir Belediyemiz ve Ordulu iş adamlarımızın birlikteliğiyle hayata geçireceğimiz 5 yıldızlı otel projemiz var. Allah izin verirse haziran ayı içerisinde bu projemizin temelini atıyoruz" dedi.
Kültür Merkezi ve Belediye hizmet binası projesindeki çalışmalarıda değerlendiren  Yılmaz, “Kabadüz Kültür Merkezi ve Belediye hizmet binası, Ordu’da en hızlı ilerlediğimiz bina yapımlarından biri. Şu anda çalışmalarımız yüzde 50 seviyesine gelmiş olup, yıl sonuna kadar bitirmeyi planlıyoruz. Yaklaşık 4,5 milyon TL’ye mal olacak projemizi, Ordu genelinde ilk defa kültür merkezi ve belediye hizmet binası olarak Kabadüz'de uyguluyoruz. Kabadüz ilçemizin en önemli sorunları yol ve su. Yol konusunda ilçemiz genelinde muazzam bir çalışma var. Göreve geldiğimiz günden bu yana 11 kilometre sıcak asfalt ve 66 kilometre sathi asfalt olmak üzere 77 kilometre sıcak asfalt ve sathi asfalt yol çalışması yaptık. 1,7 kilometre yolda beton yol çalışması gerçekleştirdik. 2018 yılında ise 9 kilometre sıcak asfalt ve 129 kilometre sathi asfalt yol olmak üzere 137 kilometre yolu daha ulaşımda konforlu bir hale getireceğiz. 2 kilometre uzunluğunda yol da daha beton yol çalışması yaparak vatandaşlarımızı toz ve çamurdan kurtaracağız” şeklinde konuştu.
FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS