14 Aralık soruşturmasında Sarrafoğlu serbest

14 Aralık soruşturmasında Sarrafoğlu serbest

"14 Aralık Soruşturması" kapsamında aranan emniyet amiri Mustafa Kılıçaslan gözaltına alındı. İfadesi alınan gazeteci Fahri Sarrafoğlu serbest bırakıldı.

Haseki Eğitim ve Araştırma Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen Mustafa Kılıçaslan sorgulanmak üzere Vatan Caddesi üzerinde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.


Mustafa Kılıçaslan hastane bekleyen basın mensuplarının sorularına cevap vermedi.


7 polisin ifadesi tamamlandı


Bu arada "14 Aralık Soruşturması" kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde savcıların ifade alma işlemi sürüyor.


Bugün sabah saatlerinde başlayan ifade işlemi kapsamında 7 polisin daha ifadesi alınırken 2 polisin ise ifade alma işlemi devam ediyor.


Aralarında Zaman Gazetesi Genel YayınYönetmeni Ekrem Dumanlı, Samanyolu Yayın Grubu başkanı  Hidayet Karaca ile emniyet müdürleri Tufan Ergüder, Mutlu Ekizoğlu, ve Ertan Erçıktı'nın da aralarında bulunduğu 9 kişinin ise ifade işleminin henüz başlamadığı öğrenildi.


İfadeler Terör ve Örgütlü suçlar Bürosu'nun 3 savcısı tarafından alınıyor. Edinilen bilgiye göre mahkemeye sevk veya serbest bırakılma kararının bütün ifadeler bittikten sonra verileceği öğrenildi.


Fahri Sarrafoğlu serbest bırakıldı


İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan yerleşkesinde gözaltında tutulan şüphelilerden gazeteci Fahri Sarrafoğlu'nun ifadesi, Cumhuriyet savcısı tarafından alındı.


Sarrafoğlu, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.


 'Tahşiyeciler operasyonu'nu başlatan mektubun sırrı


Emine Erdoğan, Cumhuriyet Gazetesi'nden tazminat kazandı

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS