hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Dünyada sarsıntı yaratan Kavgam adlı ikinci kitap

  Dünyada sarsıntı yaratan Kavgam adlı ikinci kitap
  expand

  Tüm dünyada edebi bir sarsıntı yaratan Norveçli yazar Karl Ove Knausgaard’ın çok satan etkileyici romanı altı ciltlik Kavgam, şimdi de Türkçe’de okurla buluştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Beş milyon nüfuslu Norveç’te ilk cildi bile yarım milyon satışa ulaşan Karl Ove Knausgaar’dın 6 ciltlik Kavgam serisinin ilk kitabı MonoKL Yayınları’ndan okurla buluştu. Ebru Tüzel’in Norveçce’den çevirdiği roman, 2009’da ilk basıldığında 22 dile çevrilmiş ve dünya çapında bir Knausgaard çılgınlığı başlatmıştı.

  Kavgam’da kendi hayatından gerçek kesitler sunarak, aile sırlarını ve cinsel deneyimlerini yazdığı için aile üyeleri tarafından dava edilen Knausgaard, yapıtı ve kişiliğiyle dünya edebiyatının en sıradışı fenomenlerinden biri haline geldi.

  Dünyayı kasıp kavuran Wool serisi Türkçe'de

  Kavgam adıyla yazılmış ikinci kitap olan toplamda 4 bin sayfayı bulan 6 ciltlik roman, kararsız türüyle de dikkat çekiyor.

  "Direnişi Düşünmek"

  ABD başta olmak üzere çevrildiği tüm dillerde çok büyük bir ilgiyle karşılanan yazar, dünyanın en önemli gazetelerinde edebiyat gündeminin ilk sırasını işgal etmeyi sürdürüyor ve satış rekorları kırıyor.

  Yaptığı her söyleşinin ardından Knausgaard kimdir sorusu, Kavgam Serisi ile ilgili gizemler azalmak bir yana daha da artıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İlk cildi raflardaki yerini alan Kavgam serisinin devam kitapları da Monokl Yayınları tarafından yayımlanacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow