Esnek ekranlı telefon üretildi!

Esnek ekranlı telefon üretildi!

Çin’de düzenlenen bir etkinlikte dünyanın ilk esnek ekranlı telefonlarından biri görücüye çıktı. Esnek OLED panel kullanan telefon, hayalleri süsleyen bir konsepti gerçeğe dönüştürmüş oldu. Akıllı telefon sektörünün geleceği olarak görülen bu teknoloji ilk defa karşımızda.

Çinli bir üretici tarafından sergilenen ürünün henüz satışa hazır olmadığını belirtelim. Geçtiğimiz yıl IFA 2015’te sergilenen ilk esnek OLED ekran bu cihazla birlikte telefon formunda karşımıza çıkmayı başardı.


Fotoğraflardan görebileceğiniz gibi Android işletim sistemine sahip olan telefon tıpkı bir kağıt parçası gibi esneyebiliyor, bükülebiliyor. Ancak görüntü kalitesi henüz sektör standartlarının altında ve renk konusunda da pek bir iddiası yok.


Otomobil fiyatına Rolls Royce marka çanta


Söz konusu ekran teknolojisinin halen daha geliştirilmekte olduğunu hatırlatalım. Yani bu sadece bir başlangıç. Kısa bir süre içerisinde bu formdaki akıllı telefonların hayatımıza girmesi mümkün değil. Ancak yakın gelecekte esnek ekran panellerini etrafımızda görmeye başlayabiliriz.Özellikle giyilebilir teknoloji alanında merakla beklenen bu ekran formu, geleceğin teknolojisi olarak adlandırılıyor. Henüz söz konusu ürünle ilgili bu fotoğraflar dışında detaylı bir bilgi bulunmuyor. Sizce esnek ekranlı akıllı telefonlar, günümüz akıllı telefonlarının yerini tutabilir mi?

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS