HDP'den saldırılarla ilgili yazılı açıklama

HDP'den saldırılarla ilgili yazılı açıklama

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK), partilerinin Adana ve Mersin'deki binalarına yapılan bombalı saldırıları kınadı.

HDP MYK'dan yapılan yazılı açıklamada, 7 Haziran seçimleri yaklaştıkça partilerine yönelik saldırıların da arttığı savunularak, bugüne kadar Genel Merkez dahil yaklaşık 60 noktada parti binalarına, araçlarına, üyelerine ve gönüllülerine saldırı gerçekleştirildiği iddia edildi.

Sabah saatlerinde Adana ve Mersin'deki HDP binalarına yapılan bombalı saldırıların işin geldiği boyutu gösterdiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:


Mersin ve Adana HDP binasında patlama


CHP'den HDP açıklaması: Kaybın sorumlusu ilgili birimlerdir


Bakanlardan HDP bürosuna geçmiş olsun ziyareti


Hükümetten HDP'ye saldırılarla ilgili ilk açıklama"Adana il binamıza yapılan saldırıda 6 yöneticimiz ve çalışanımız yaralanmıştır. Siyasi iktidar destekli karanlık güçler devreye sokularak partimizin gelişmesi ve seçim çalışmaları engellenmek isteniyor. Bu saldırıların siyasal sorumluluğu başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere Başbakan ve diğer AKP Hükümeti mensuplarına aittir. Her konuşmalarında partimizi hedef gösteren, Eş Genel Başkanlarımıza, yöneticilerimize ve vekil adaylarımıza hakaret eden ve iftira atan bu zihniyet bugün yeni ürünlerini Adana ve Mersin'de almıştır. Şu bilinsin ki hiçbir güç HDP'nin Türkiye halklarıyla buluşmasını engelleyemeyecektir. 'Yeni Yaşam' ve 'Büyük İnsanlık' çağrılarımız Türkiye'nin
dört bir yanında hayat bulmaya devam ediyor."

Açıklamada, Adana ve Mersin'deki bombalı saldırıların nefretle kınandığı belirtilerek, sorumluların bir an önce açığa çıkarılmasının beklendiği bildirildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS