"Kesik baş" cinayeti 13 yıl sonra çözüldü

"Kesik baş" cinayeti 13 yıl sonra çözüldü

Sivas'ta, bir uzman çavuşun 2002 yılında başının kesilerek öldürülmesi, 13 yıl sonra aydınlatıldı. Cinayet zanlısı olarak uzman çavuşun eşi M.Ş.K. ve akrabası Murat A, gözaltına alındı

Sivas'ta 2002 yılında başı gövdesinden ayrılmış halde cesedi bulunan uzman çavuş Adem K'nın katil zanlıları, 13 yıl sonra yakalandı. Alınan bilgiye göre, Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, 1 Mayıs 2002'de Yenidoğan Mahallesi 22. Sokak Eser Evler'de uzman çavuş Adem K'nın başının kesilerek öldürülmesiyle ilgili 13 yıl boyunca delil topladı.


Kamuoyunda "kesik baş" cinayeti olarak bilinen olayı aydınlatmak için uzun süre teknik takip yapan ve titiz çalışma yürüten ekipler, şüpheli 150 kişiden parmak izi aldı.


Parmak izi çalışması ve diğer delilleri değerlendiren polis, cinayetin azmettiricisi olarak uzman çavuşun eşi M.Ş.K'yı Kayseri'de (39), zanlısı olarak da akrabası Murat A'yı (36) İstanbul'da yakaladı.
Gözaltına alınarak Sivas'a getirilen ve Sivas Numune Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen zanlılardan Murat A'nın emniyetteki ifadesinde suçunu itiraf ettiği, uzman çavuşu bıçakla öldürdükten sonra başını gövdesinden ayırdığını söylediği öğrenildi.


İfadesinde suçlamaları kabul etmeyen M.Ş.K'nın ise vefat eden eşinden sürekli şiddet gördüğünü söylediği belirtildi. Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS