Ahmet Türk: CHP'yi destekledik ama lider yok

Ahmet Türk: CHP'yi destekledik ama lider yok

KAYNAKCNN TÜRK

DEM Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk, 14-28 Mayıs seçimlerine ilişkin "CHP'yi destekledik ama orada lider yok" ifadelerini kullandı. Türk, "Kürt sorununu çözerse Erdoğan çözer" dedi. Ahmet Türk, Başak Demirtaş'ın İstanbul adaylığı başvurusundan vazgeçmesini de değerlendirdi.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

"KÜRT SORUNUNU ÇÖZMEK İSTERSE ERDOĞAN ÇÖZER"

DEM Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk, "CHP'nin Kürt sorununu çözmek gibi bir anlayışla ortaya çıkması halinde bunu çözebilecek bir güce sahip olmadığını ifade etmeye çalıştım. Erdoğan'ın devlet içinde güçlü olduğunu ifade etmeye çalıştım ve devlet içi isterse çözer" dedi. 

"CHP'Yİ DESTEKLEDİK AMA LİDER YOK"

"CHP'yi destekledik ama Kürt sorununu çözecek irade ve liderlik orada yok" diyen Ahmet Türk, CHP içerisinde Kürtleri kucaklayacak bir sistem olmadığını savundu. "Sayın Özgür Özel sosyal demokrat bir insan ama parti içinde Kürtleri kucaklayacak, Kürtlerin hak ve özgürlüklerini sahiplenecek bir yapının CHP'de olduğunu düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.

"DEMİRTAŞ'IN TUTUMU DOĞRUYDU"

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Ahmet Türk, Başak Demirtaş'ın İstanbul adaylığı kararından vazgeçmesine de değindi. "Başak Demirtaş'ın tutumu bence doğruydu. Partiyi sahiplenecek bir tavır gösterdi. Burada önemli olan Türkiye'nin her yerinden aday çıkarılması konusunda bir mesajdı" dedi.

Ahmet Türk: CHPyi destekledik ama lider yok

 

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow