34 Nerenin Telefon Kodu? +34 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

34 Nerenin Telefon Kodu? +34 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

34 Nerenin Telefon Kodu? +34 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

Her ülkenin kendisine ait kodları bulunmaktadır. Telefon kodlarının amacı diğer ülkelerden aranılmasının sağlanması ve uluslararası telefon ilişkilerinin kolay bir şekilde sağlanması amacı ile kullanılmaktadır. Bu kodlardan birisi de +34 numaralı alan kodudur. Bu kodda dünya üzerinde bir ülkeye ait olmaktadır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

34 Nerenin Telefon Kodu?

Ülkemizde her ile ait bir telefon kodları verilmiştir. 34 kodu ülkemize ait olmayan bir olmaktadır. +34 kodu yurtdışına kayıtlı bir kod olmaktadır. Bu kod Avrupa ülkesi olan İspanya ülkesine bağlı bir telefon kodudur. 34 numarası ile aranan kişiler aramanın nereden yapıldığını merak etmektedir. Bu arama yurt dışından Avrupa ülkesi olan İspanya'dan yapılıyordur.

Aynı şekilde Türkiye sınırları içerisinden herhangi bir şehirden İspanya ülkesindeki bir numara aranmak istenir ise mutlaka ülkenin alan kodunun girilmesi gerekir. İspanya ülkesinin alan kodu +34 olmaktadır.

+34 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

Yurt dışına yapılacak olan telefon görüşmeleri gün içerisinde çok sık yapılmaktadır. Yurt dışını aramak için ülkenin alan kodunun bilinmesi gerekir. Her ülkenin alan kodu farklı olmaktadır. Bunlardan birisi de +34 numaralı alan kodudur. Bu alan kodu İspanya ülkesine ait olmaktadır.

Ülke kodları telefon aramalarında en başa iki haneli olarak yazılmaktadır. Yurtdışına yapılacak telefon görüşmelerinde ülkenin kodları aramaların başına yazılmaktadır. Bu sayede karşı taraf aramanın hangi ülkeden yapıldığını da bilmektedir. Türkiye'den yurtdışına yapılan telefon görüşmelerinde ilk olarak Türkiye kodu girilmektedir. Ülkemizin kodu ise +90 numaralı ülke kodudur.

Bununla beraber +34 numaralı alan kodu da son zamanlarda sıklıkla araştırılmaktadır. +34 numaralı alan kodu İspanya'ya ait olmaktadır. Eğer +34 numaralı kod ile arandıysanız bu aramanın kesin olarak İspanya ülkesinden yapıldığını anlamak mümkündür. İspanya Avrupa'nın en batısında bulunan bir ülke olmaktadır.