Eski gözlükler ihtiyaç sahiplerine ulaşacak

Eski gözlükler ihtiyaç sahiplerine ulaşacak

Muğla'nın Marmaris İlçesi'ndeki Lions Kulübü, tüm dünyada organize edilen eski gözlük toplama kampanyasına 300 gözlük ile destek verdi. Kullanılmayan gözlük çerçeveleri ile Asya ve Afrika'da birçok insanın daha iyi görmesi sağlanacak.

Lions Kulüpleri tarafından tüm dünyada 5 Mayıs - 29 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen eski gözlük toplama kampanyasına Marmaris'te de ilgi büyük oldu.


Afrika ve Asya'da ihtiyaç sahiplerine ulaşarak daha iyi görmelerini sağlamak istediklerini belirten Marmaris Lions Kulübü Başkanı Ertuğrul Özcan, "Kullanılmayan gözlük çerçevelerini toplama noktalarımıza teslim eden duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. İlk defa yaptığımız bu etkinliğe beklediğimizin üzerinde bir ilgi oldu ve yaklaşık 300 gözlük çerçevesi topladık" dedi.


Doktor balıklar sezon açtı


Özcan toplanan çerçeveleri önce İzmir'e sonra da İspanya toplama merkezlerine göndereceklerini söyledi. Özcan: "Daha sonra Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği olarak ihtiyaç sahiplerinin göz muayeneleri yapılacak ve kendilerine uygun numaralarına göre takılmış camlarıyla birlikte teslim edilecek" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS