Reha Erus Reha Erus

20 Yaş Challange

09.05.2021 Pazar | 11:11

Pandemi bunu da yaptırdı. Kim bilir daha nelere tanık olacağız bu gidişle. Sosyal medyadaki bu kullanıcı ‘20yaschallenge’ bir tür meydan okuma fenomen akımı iki günde yaşantımızın bir parçası oldu. Salgın virüs dönemine rastlaması eve kapananların ne denli fikir üretebileceklerini gösterdi.

Bugün de Anneler Günü. Sabahtan beri sosyal medyada annelerle birlikte resim paylaşımı rekor kırıyor. ‘Sevgili annem ve ben’ teması. Yakında kundaktan sınıflarda kara tahta günlerine kadar gerilere dönüp nostalji yaparsak şaşmayalım. Öyle ki bir arkadaş sünnet günü resimleri fikrini önermiş.

Aslında hiç bir şeyin farkında değildim. Birden lise yıllarından bir arkadaşımın yıllıktaki mezuniyet resmini Facebook’ta gördüm. Arkasından bir başka dostum hatta akrabamda gençlik fotoğraflarını yansıtmıştı. Çığ gibi büyüdü yeni sosyal medya akımı. Acaba neye meydan okuyorduk bu paylaşımlarla? Bende1967 yılında yıllıktaki mezuniyet resmimi buldum ve koydum. İnanılmaz sayıda ‘Beğeni’ aldım. Çoğu kalpliydi. Yani ‘Muhteşem’. Bir hoş oldum. Geçmişe dönmek o yılları tekrar yaşamak... Unuttuğumuz sıra arkadaşlarını anımsamak. Derken ne kadar ünlü varsa gençlik resimleri yayınlanmaya başlandı. Gazetelere manşet oldu. Ekranlara getirildi. Elbette sanatçılar kadar siyasetçilerin de 20'li yaş resimleri ilgi ile izlendi, yorumlar yapıldı. Erkeklerde saç dökülmesi ön plana çıktı. Zamanında bazı gür saçlıların şimdiki dazlak halleri dikkat çekti. Genç hanım resimleri o yılların modasını işaret ediyordu. COVID-19'la mücadelede gelişen ‘evde kal’ın bu meyvesi birkaç günlüğüne bizi oyaladı. Sosyal medyanın ne denli güçlü olduğu her zamanki gibi ortaya çıktı. Bakalım sırada ne veya neler var...

Diğer Yazıları

Julianne Moore'un 'radyo frekans' tercihi

Bu gün yine futbol yazacaktım. Milli takımımızın EURO 2000 ‘da ki hezimetini, tel tel döküldüğümüzü, nasıl utandığımızı. Ama baktım herkes bu konuyu kaleme dökmüş aynı düşüncelerle. Tek söylemek istediğim İsviçre’nin üçüncü golünden sonra ekranlara Teknik Direktör Şenol Güneş’’in kulübede bir kağıda bir şeyler yazdığı görüntüsü geldi. İçimden ‘Acaba istifa mektubunu mu’ diye düşündüm. Değilmiş.

Devamını Oku 22.06.2021

Su şişesi ve eve dönüş

Geçmişte pandemi nedeniyle arka arkaya koronavirüsü içeren yazılar yazmıştım. Bu kez yine pandemi nedeniyle ertelenen spor etkinlikleri başlayıp ön plana çıkınca haliyle konuları ele almak, işlemek yazmak kaçınılmaz oldu.

Devamını Oku 19.06.2021

Sporda iki kahraman: Kjaer ve Tsitsipas

Geçtiğimiz hafta sonu spor açısından çok yoğundu. Avrupa Futbol Şampiyonası EURO 2000 grup eleme maçları ve bir tenis klasiği olan Roland Garros Covid -19’a rağmen ilgi ile izlendi.

Devamını Oku 15.06.2021
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS