Reha Erus Reha Erus

Fidel Franco

06.08.2022 Cumartesi | 15:48

Haberi okuyunca hemen Google Amca’ya başvurdum. Önce Küba’lı devrimci Fidel Castro, sonrada kendisini ‘Alina of Cuba’ filminde canlandıracak ünlü Amerikalı oyuncu James Franco’nun fotoğraflarına dikkatlice baktım. Hünerli ellerin makyajıyla James Franco, Fidel Castro’ya rahatlıkla benzetilebilirdi beyazperdede.

Bu proje çoktandır gündemde tutuluyordu. Küba’nın devrimci lideri Fidel Castro’nun tutku ile bağlandığı ülkenin sosyetesine mensup Natalia Revuelta’dan olan gayri meşru kızı Alina Fernandez’in hikayesini anlatan filmin çekimlerine önümüzdeki hafta Bogota’da başlanacak. Yönetmen koltuğuna Miguel Bardem oturacak ve yapıtta danışmanlığı bizzat Alina Fernandez yapacak.

Yine Alina Fernandez’in biyografik notları ile iki senarist Jose Rivera ve Nilo Cruz tarafından kaleme alınan ‘Alina of Cuba’ filminde Fidel Castro rolü için bir çok Hollywood oyuncusu düşünülmüş ancak Natalia Revuelta’nın isteği ile bu rol için James Franco seçilmişti. Ayrıca Alina Fernandez’in onayı ile kendisini filmde Ana Villafane, annesi Natalia Revuelta’yı’da Mia Maestro canlandıracak.

Bilindiği gibi James Franco sahibi olduğu oyunculuk okulundaki kadın öğrencilerine cinsel istismarda bulunmaktan hakkında dava açılmış ancak avukatlarının arabuluculuğu ile ‘Yanlış ve kışkırtıcı ayrıca yasal olarak temelsiz’ savunmalarına karşın mağdur olduklarını iddia eden taraflara toplam 2.235.000 Dolar vermeyi kabul ederek uzlaşma yoluna gidilmişti.

2019’dan bu yana kamera karşısına geçmeyen James Franco’nun Billie August’un yönetmenliğini üstlendiği ‘Me, You’ filmi için el sıkıştıktan bir ay sonra Fidel Castro rolünü kabul etmesi ve tekrar oyunculuğa dönmesinin altında 1993 yılında Küba’dan İspanya’ya kaçan devrimci liderin kızı Anila’nın parmağı olduğu sanılıyor.

Fidel Castro rolü için James Franco’dan başkasını düşünemiyorum. Google Amca’da beni sanki onaylıyor. Güzel bir biyografik film olacağına eminim.

Diğer Yazıları

Rusların Alanya’sı

Geçtiğimiz hafta Alanya’daydım. İlçe sonbaharda yaz günlerini fazlasıyla yaşıyor. Bütün oteller, moteller, resortlar ağzına kadar dolu. Şehir merkezinde adım atılacak yer yok. Ben oradayken en az 16 bin kadar Rus Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ilan ettiği kısmi seferberlikten kaçarak Antalya ve Gazipaşa havalimanına inen uçaklarla özgürlüklerini adeta tattılar. Alanya sanki Rusya’nın bir ilçesi haline gelmiş.

Devamını Oku 30.09.2022

Hoş geldin Neo Faşizm

Sürpriz oldu mu? Kesinlikle hayır! Beklentinin ötesinde oy alarak (%26.3) İtalya’da faşizmi hortlatan aşırı sağcı ‘Fratelli d’Italia’ (İtalya’nın Kardeşleri) partisi lideri Giorgia Meloni büyük bir olasılıkla ülkesinin ilk kadın Başbakanı olacak.

Devamını Oku 26.09.2022

Elimizden kaçırdık biri şampiyon, diğeri finalist oldu

Aslında bu yazımın başlığı ‘Ufuk Sarıca ve Orhun Ene’nın suçu neydi?’ olmalıydı. Basketbol Milli Takımımızın Ergin Ataman öncesi iki eski koçu.

Devamını Oku 23.09.2022
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS