{$ day.Temps.HighTemp $} °
Reha Erus Reha Erus

İnişli çıkışlı bir cennet

07.10.2022 Cuma | 14:02

Korku filmlerinin üstadı İtalyan yönetmen Dorio Argento’nun kızı oyuncu ve yönetmen Asia Argento’nun hayranı olduğumu söyleyemem. Venedik Film Festivali’nde kendisi ile yaptığım röportaj sıkıcı ve ruhsuz geçmişti.

Asia Argento sanat yaşamından daha çok özel hayatı ile gündeme gelmeyi bildi. 37 yaşındayken henüz reşit olmayan 17 yaşındaki oyuncu Jimmy Bennett’İ cinsel ilişkiye zorlaması kadar ‘#MeToo’ hareketine katılarak yapımcı Harvey Weinstein tarafından önce taciz sonra zorla tecavüz edilmesi itirafı bir anda Asia’yı gündeme getirmişti.

Bugün 47 yaşında olan Asia Argento’nun yemek kültürü yazarı ve gezginci Anthony Bourdain ile yaşadığı çalkantılı ilişki sonrası ünlü gurme uzmanının intiharına neden olma iddiası ile tepkileri üzerine çekmiş ve bir tür Amerika sanat dünyasından aforoz edilmişti.

11 Ekim’de piyasaya çıkacak gazeteci Charles Leerhsen’in kaleme aldığı ‘Down and Out in Paradise: The Life of Anthony Bourdain’ (İnişli Çıkışlı Bir Cennet: Anthony Bourdain’in Hayatı) kitabında ünlü gurmenin hayatına Paris’te kaldığı otelde son vermesinin nedenleri de büyük bir olasılıkla ortaya çıkacak.

Charles Leerhsen Anthony Bourdain’in biyografisini yazarken röportajlarından, mesajlarından, televizyon programlarından ve doğduğu kasabada iz sürdüğünü belirterek ‘Bence en çarpıcı sözleri inişli çıkışlı bir evlilik sırasında kaybettiği eşi Ottavia Busia’nın ölümünden önce sarf ettiği ‘Hayranlarımdan da nefret ediyorum, ünlü olmaktan nefret ediyorum, işimden de nefret ediyorum’ sözlerinin kendisinin yalnız olduğunu ve bitmeyen bir belirsizlik yaşadığını gösteriyor’ yorumunda bulunuyor.

Bu kitabın yakında yayınlanacağı ile ilgili soruları ‘Vanity Fair’ magazin dergisinin sorularına Asia Argento ‘Anthony depresyon geçiriyordu. Herkes intiharla ilgili beni suçladı ve hala suçluyor. Onu aldattığım için hayatına kıydığını sanmıyorum. Son mesajlaşmada ‘Senin için yapabileceğim bir şey var mı? diye sorunca ben de ‘Hayatımdan çık ulan’ cümlesini hoş olmayan küfürlü bir tarzla söyledim. Sonra kendini asmış. Son zamanlarında çok kötüydü. Hep içki içiyordu tıpkı benim gibi. Şimdi ağalama zamanı değil . Çünkü çok ağladık’ diye yanıtladı.

Şimdi kitabın piyasaya çıkmasını merakla bekleyeceğiz. İnişli çıkışlı cenneti yaşayan Anthony Bourdain’in hayatını ve Asia Argento’nun oynadığı rolü öğrenmeye çalışacağız.

Diğer Yazıları

Şu çılgın Dünya Kupası

Katar’da düzenlenen Dünya Kupası tarihinin 22. si. Ben dördüne basın mensubu olarak katıldım. Diğerlerini TV’den izledim. İlk 1958 yılındakıydı. Hani Pele’nin 17 yaşında yıldızlaştığı ve finalde İsveç’i yenerek Brezilya’ya kupayı büyük ölçüde kazandırdığı Dünya Kupası.

Devamını Oku 27.11.2022

Tarantino emekliye mi ayrılıyor?

Oscar’lı Amerika’lı yönetmen Quentin Tarantino’nun emekliye ayrılacağı iddia edildi. Ben bildim bileli Tarantino için hep sinemayı bırakacağı söylentileri arka arkaya gelir. Arşivlere baktım 2014 yılından bu yana her yıl ‘Kill Bill’ yapıtının mimarı için Hollywood’a veda edeceği haberleri peş peşe gelmiş. Şimdi geçenlerde yeni bir haber çıktı. Güya Quentin Tarantino’nun bir sonraki filmi nin son olacağı açıklanmış. Daha doğrusu kendisi böyle bir paylaşımda bulunmuş. Tarantino demiş ki ‘30 yıldır bu işi yapıyorum ama artık şovu bitirmenin zamanı geldi.’

Devamını Oku 24.11.2022

Hakem Cüneyt Çakır'ı uğurlarken

Geçtiğimiz Cumartesi gecesi Gaziantep’te oynanan Türkiye – Çekya özel maçında ilk beş dakika düdük çalarak hakemliğe veda eden Cüneyt Çakır ülkemizi futbol sahalarında muhteşem bir şekilde temsil etmiştir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

Devamını Oku 21.11.2022
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS