Taha Ahmet Özel Taha Ahmet Özel

Kampta Hızlı ve Pratik Hangi Yemekler Yapılır?

07.02.2024 Çarşamba | 09:47Son Güncelleme:

Yaşamımızı sürdürebilmek için hayatımızın önemli bir kısmını buna ayırıyoruz. Genel olarak her gün 3 kez hatta bazen 4 kez bile yapabiliyoruz. Günlük rutinimizin değişmeyen bir parçası olan yemek yemeyi kampa giderken de düşünmeden edemeyiz.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Bu yazımda sizlere kamp yaparken zorlanmayacağınız ve fazla vaktinizi almadan yapabileceğiniz yemeklerden bahsedeceğim. Herkesin damak tadı ve lezzet anlayışı elbette farklıdır fakat orta yolu bulabileceğimizi düşünüyorum.

Kuş sesleri eşliğinde ormanın içinde bir sabaha uyandınız ve günün ilk öğününü hazırlamak için işe koyuldunuz. Bence kampların olmazsa olmazı menemenle güne başlamak harika olacaktır. Menemen yapımında odun ateşi ya da tüp kullanımı kişiden kişiye değişse de kamplarda yapılan menemenin lezzetinde hiçbir eksiklik olmadığına eminim. Tabi soğanlı mı soğansız mı olur tartışmasına girmeyeceğim.

Öğle vakti ‘Çok bir şey yemeyip geçiştireyim’ diyenlerdenseniz bir avuç kuruyemiş iyi gelecektir. Kuruyemiş dışında mevsim koşullarına bağlı olarak kış mevsiminde mandalina ya da portakal yaz mevsiminde ise üzüm, kiraz, karpuz ya da kavun tüketilebilir.

Akşam yemeği için odun ateşinde közlenen patates şahane bir tercih olabilir. Yeterince közlenen patatesin içerisine istediğiniz malzemeleri koyduktan sonra kampın tadını çıkarabilirsiniz. Kumpir sevmeyenleri de unutmadım. Onlar için de kamp ocağında yapılacak leziz bir spagetti makarnayı önerebilirim. Domates rendelenip sos olarak makarnaya ilave edildiğinde tadına doyum olmayacaktır.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Akşam yemeği bitti. Sıra geldi tatlıya. Kampçıların iki bilindik tatlısı vardır. İlki kamp ateşinin üzerinde pişen çikolatalı muz ve diğeri de Marsmallow. Her ikisi de ateşin üzerinde yapılır. Ateşin üzerinde çok tutulmadan yenilebilir. Benim favorim ise kesinlikle ateşte pişen çikolatalı muz.

Bu yazımda kampta kolay ve pratik bir şekilde yapabileceğiniz yemeklerden bahsettim. İstekler ve beğeniler elbette farklılık gösterebilir. Kamplarda mangal da sıklıkla yapılır fakat ben pratik ve az malzemeyle yapabileceğiniz yemekleri örnek vermeye çalıştım.

Ayrıca saydığım tüm yemeklerde kullanılan malzemelerin hemen hemen hepsinin kısa sürede bozulmadığını da belirtmek isterim. Kampa giderken bunları da göz önünde bulundurmak son derece önem arz etmekte.

Herkese neşeli, keyifli kamplar!