Polonya'daki derginin tartışma yaratan İslam kapağı

Polonya'daki derginin tartışma yaratan İslam kapağı

Polonya'da haftalık "wSieci" dergisinin "Avrupa'ya İslam tecavüzü" başlığıyla kullandığı kapak büyük tartışma yarattı.

Polonya'da "wSieci" dergisinin tartışma yaratan kapağında Avrupa'yı simgeleyen güzel ve sarışın bir kadın görülüyor. Kapakta AB bayrağına sarılı kadına koyu tenli, kıllı erkek ellerinin uzandığı ve kadının giysisini çekiştirdiği dikkat çekiyor. Resim için seçilen başlık ise, "Avrupa'ya İslam tecavüzü".


Kadın muhabir tacizi anlatırken tacize uğradı


Başlığın altında "Medya ve Brüksel elitinin AB vatandaşlarından gizledikleri hakkındaki haberimiz" ibaresi yer alıyor.


O gazetede terör alarmı verildi!


Sosyal medyada tepki


Derginin yayınlandığı günden bu yana tartışmalar durulmuyor. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tepkilerini çeşitli sosyal medya platformları üzerinden dile getirdi.


Amerikalı Müslümanlar Twitter'dan böyle tepki gösterdi


Bir Twitter kullanıcısının ise derginin kapağını İtalya'da faşizm döneminde Afrikalıların hakir görüldüğü propaganda afişlerine benzettiği dikkat çekti.


Obama: 'İslam ile değil sapkınlarla savaşıyoruz'


Derginin savunması


"wSieci" dergisi ise gelen tepkiler üzerine kapağın, yılbaşı gecesi Almanya'nın Köln kentinde çok sayıda kadının tacize uğramasına atfen kullanıldığı savunması yaptı.


Köln'de yaşayan imamdan skandal taciz açıklaması!


Dergi, Polonya'da iktidardaki Avrupa'ya eleştirel bakan sağ-muhafazakâr Hak ve Adalet Partisi'ni (PİS) destekleyen çizgisiyle biliniyor. Polonya'nın PİS partisi üyesi Başbakanı Beata Szydlo ekim ayındaki seçimler öncesinde sığınmacılar hakkındaki çarpıcı açıklamaları ile dikkat çekmişti. Szydlo, sığınmacıların beraberinde tehlikeli hastalıkları Avrupa'ya taşıdığını iddia etmişti. Polonyalı muhalifler, partinin seçim kampanyasının Nazi dönemini çağrıştırdığı eleştirisinde bulunmuştu.{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS