FED Başkanı Yellen'dan faiz mesajı

FED Başkanı Yellen'dan faiz mesajı

ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Janet Yellen, "ABD ekonomisi beklendiği yolda ilerlerse bu yıl içinde faiz artırmak uygun olur. Faizlerdeki artışın kademeli olmasını bekliyorum" dedi.

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen, faizleri bu yıl içinde artırma planında bir değişiklik olmadığını belirterek, istihdam piyasasının istikrarlı olarak iyileştiğini ve dünya üzerindeki çalkantıların ABD ekonomisini yoldan çıkarmasını beklemediğini ifade etti.

Yellen Temsilciler Meclisi finansal hizmetler komisyonuna yapacağı konuşmanın metninde, "Ekonomi beklediğimiz şekilde gelişmeye devam ederse, ekonominin içinde bulunduğu koşullar bu yıl içinde bir noktada faiz oranını artırmayı uygun hale getirecek" diyerek, Fed'in faizleri kademeli olarak artırma planına sadık kaldığını belirtti.

Yunanistan'a 7 milyar euro köprü kredi teklifi

Konuşma metninde, istihdam piyasasının "henüz azami istihdam düzeyi ile tutarlı" durumda olmadığı belirtildi ve "Yunanistan zor bir konu. Çin ise yüksek borç, zayıf gayrımenkul piyasası ve oynak finansal koşulların getirdiği zorluklarla baş etmeye çalışıyor" denildi.

Yellen'in konuşma metninde, "Önümüzdeki dönemde, ABD istihdam piyasasının ve ekonominin geniş çapta iyileşmesi için koşullar olumlu" denildi.

Yellen komisyona yapacağı konuşmanın ardından siyasetçilerin sorularını cevaplayacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS