Tek hareketle karnınızı düzleştirin

Tek hareketle karnınızı düzleştirin

Daha düz bir karın ve daha ince bir bele kavuşmak için tek bir hareket yeterli.

Goodmorningcenter sitesinde yayınlanan bir habere göre yogada sıkça kullanılan bu teknik karın kaslarınızı güçlendirmek ve belinizi inceltmekte etkili olacaktır. 


Bu hareketi en az 5 tekrar yapmanız gerekir.  Başlangıçta biraz zorlansanız da kısa bir süre sonra kaslarınız güçlenir ve hareket kolaylaşır.


İzlemeniz gereken adımlar:  1. Sırt üstü uzanın.  Dizleriniz bükülü, ayaklarınız yerde, elleriniz vücudunuzun yanında olsun.  Kaslarınızı gevşetin ve yavaş yavaş nefesinizi boşaltın.

  2. Bütün nefesinizi boşalttığınızda göbek deliğinizi yere doğru yaklaştırmayı düşünerek karnınızı mümkün olduğunca içinize çekin.  Karnınızı içinize çekilmiş şekilde sabitleyerek 10-15 saniye nefesinizi tutun. 

  3. Karın kaslarınızı serbest bırakmadan birkaç küçük bir nefes alıp verin ve 10-15 saniye daha bütün gücünüzle karnınızı içinize doğru çekerek nefesinizi 10-15 saniye daha tutun.  Çok zorlanırsanız küçük bir nefes alabilirsiniz.

  4. Nefesinizi boşaltın ve tüm vücudunuzu rahatlatın.  Sonra tekrardan nefesinizi boşaltın ve karnınızı yine tüm gücünüzle içinize çekin.  Ve serbest bırakın.


Bu adımları 5 kez tekrarlayın.  Yaklaşık 3 hafta içinde karın kaslarınızın güçlendiğini, karnınızın düzleştiğini ve belinizin inceldiğini fark edeceksiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS