Teşkilat oyuncuları ve karakterleri! Teşkilat dizisi konusu nedir, nerede çekiliyor? Teşkilat hangi gün?

Teşkilat oyuncuları ve karakterleri! Teşkilat dizisi konusu nedir, nerede çekiliyor? Teşkilat hangi gün?

Teşkilat oyuncuları ve karakterleri! Teşkilat dizisi konusu nedir, nerede çekiliyor? Teşkilat hangi gün?

Yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar'ın üstlendiği yeni dizi Teşkilat hakkında detaylar merak ediliyor. İHA/SİHA teknolojisindeki son gelişmelerin de seyirciye aktarılacağı dizinin oyuncu kadrosu belli oldu. Peki, Teşkilat dizisi oyuncuları ve karakterleri kimler, konusu nedir? Teşkilat dizisi nerede çekiliyor?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Güçlü kadrosu ve görkemli prodüksiyonu ile merakla beklenen dizinin oyuncu kadrosundan çekim yerlerine kadar birçok detay merak konusu. Teşkîlât-ı Mahsûsa’dan bu yana faaliyet gösteren Türk istihbaratına dair bugüne kadar bilinmeyenleri, tahmin edilemeyen başarıları gözler önüne serecek dizinin senaryosu ve hikayesi sır gibi saklanıyor. İşte Teşkilat dizisine dair detaylar..

Teşkilat dizisinin konusu nedir?

Giderek yoğunlaşan bir şekilde yabancı istihbarat servislerinin operasyonlarına maruz kalan ülkemizde, Ankara'daki SİHA fabrikasına bir terör saldırısı düzenlenir. Saldırının yabancı istihbarat servisleri organizasyonu ile gerçekleştirildiği tespit edilir. Bu saldırıların üzerine MİT içinde çok gizli bir ekip kurulur. Bu ekip ülkesi için hayatlarından vazgeçerek saldırıların arkasındaki güçleri tespit edecek ve olağanüstü yöntemlerle ortadan kaldıracaktır.

Teşkilat dizisi nerede çekiliyor?

iddialı yapımının yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın üstleniyor. Milli İstihbarat Teşkilatı’nın danışmanlığında hayata geçirilen ‘Teşkilat’ın çekimleri, Ankara'da TIMS&B Productions’ın TRT iş birliğiyle inşa ettiği olağanüstü sette gerçekleşiyor. Ankara’nın hemen hemen her semtinde çekimleri sürdürülecek olan dizinin çekimlerinde ilçe olarak Keçiören, Akyurt, Altındağ, Gölbaşı, Polatlı ve Sincan başta olmak üzere pek çok ilçeden yararlanıldı.

Teşkilat oyuncu kadrosu ve karakterleri

TRT'den yapılan açıklamaya göre, yapımını TIMS&B Productions'ın, yapımcılığını ise Timur Savcı ve Burak Sağyaşar'ın üstlendiği yapımın başrollerinde Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal Yurtçu, Mesut Akusta, Ezgi Eyüboğlu, Ezgi Şenler, Mehmet Usta, Tuncer Salman, Nihat Altınkaya ve Serdar Yeğin yer alıyor.

Serdar (Çağlar Ertuğrul):

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Teşkilatın en gözde istihbaratçılarından biridir. Almanya’da 10 yaşındayken ailesinin neo-nazilerin saldırısında hayatını kaybetmesi üzerine yurda getirilmiş ve Mete Bey’in gözetimi altında büyütülmüştür. Ekibin karizmatik lideri Serdar, çocukluktan itibaren tam donanımlı bir teşkilatçı olarak yetiştirilmiş, yakın dövüş ve silah kullanımında tam bir ustadır.

Zehra (Deniz Baysal):

Ekipte mantığın temsilcisi olan Zehra, zekâsı ve sakinliğiyle tanınır. En şiddetli krizlerde bile sakin kalabilen Zehra, gerçekçi ve rasyonel kararlar alan bir istihbaratçıdır.

Mete Bey (Mesut Akusta):

Ekibin akıl hocası ve kurucusu Mete Bey, tam bir devlet adamıdır. Devletin bekası için her şeyini ortaya koyan bir karakterdir ve stratejik düşünme yeteneğiyle dikkat çeker. Entelektüel birikimli sofistike kişiliği ile de işinde farklı bakış açıları geliştirebilmektedir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ceren (Ezgi Eyüboğlu):

Serdar’ın aşık olduğu sevgilisi Ceren, çekici ve sempatik bir kadındır. Mutfakta mucizeler yaratan ve yaptığı Fransız soslarını satarak hayatını sürdüren Ceren, karakterinde görünenden fazlasını barındırmaktadır.

Hakkı Dayı (Tuncer Salman):

Ekibin yaşlı kurdu Hakkı, tam bir insan sarrafıdır. Yılların tecrübesiyle insan davranışlarının analizinde de uzmanlık geliştirmiştir. Takip konusunda teşkilatın en iyisi olarak bilinir.

Pınar (Ezgi Şenler):

Kılık değiştirme ve plastik makyaj uzmanıdır. Kılıktan kılığa girebilmesiyle tanınan Pınar, aslen oyuncu olmak isterken kendini istihbaratçı olarak bulmuştur. Ekibin sivil ayaklı operasyonlarında en önemli role sahiptir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Zayed Fadi (Mehmet Usta):

Çocukluğu Filistin’de yoksulluk içinde geçen Zayed Fadi, annesini parasızlık yüzünden tedavi ettiremediği için kaybetmiş ve daha o küçük yaşta ne pahasına olursa olsun “güç” ve para sahibi olmayı kafaya koymuş. Ona göre güce ve paraya ulaşmak için yapılan her şey mubah. Ortadoğu’da çevrilen bütün kirli işlerin taşeronu. Zeki, kibirli ve acımasız.

Hulki (Nihat Altınkaya):

Hırslı bir yapıya sahip Hulki, yerinde duramayan hiperaktiftir bir karakterdir. Silahlara merakıyla bilinir. Yakın dövüş ve ileri sürüş teknikleri konusunda da uzmandır.


Uzay (Serdar Yeğin):

ODTÜ istatistik mezunu, Yale’de doktora yapmış parlak bir zihindir. Ekibin analistidir. Operasyonların planlanması, gelişmelerin en doğru okumasını o yapar ve ekip operasyondayken hep bir adım sonrasını da o planlar.

Gürcan (Ahmet Uğur Say):

Ekibin siber uzmanı olan Gürcan, sempatik bir kişiliktir. Gerçek bir hacker olan Gürcan’ın bilgisayarlardan telefonlara, sızamayacağı elektronik cihaz yok.

Adem Seyhan (Yavuz Bingöl):

Emekli bir MİT mensubudur olarak, teşkilat içinde hâlâ saygı duyulan bir isimdir. Uçan kuştan haberi olur ama küçük bir tespih dükkanında kendi halinde bir yaşam sürmektedir. Serdar’ın her daim danıştığı, ağabeyi yerine koyduğu bir karakterdir.