Efnan ne demek? Aziz dizisi Efnan kimdir? Aziz dizisindeki Efnan'ı Simay Barlas canlandırıyor! Simay Barlas kaç yaşında?

Efnan ne demek? Aziz dizisi Efnan kimdir? Aziz dizisindeki Efnan'ı Simay Barlas canlandırıyor! Simay Barlas kaç yaşında?

Efnan ne demek? Aziz dizisi Efnan kimdir? Aziz dizisindeki Efnan'ı Simay Barlas canlandırıyor! Simay Barlas kaç yaşında?

Yeni dizi Aziz oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Sevilen dizide Efnan karakteri merak uyandırdı. Efnan kelimesinin ve isminin anlamı ilgiyle araştırılıyor. Simay Barlas'ın hayat verdiği Efnan karakteri hakkında bilgiler haberimizde...

SHOW TV ekranlarında her cuma yayınlanan Aziz dizisindeki Efnan karakteri sorgulanıyor. Efnan isminin anlamı ve Simay Barlas'ın hayatı merak ediliyor. İşte Efnan'a hayat veren Simay Barlas hakkında bilgiler...

Efnan ne demek?

Efnan ismi Arapça'dan Türkçe'ye çevrilmiştir. Efnan isminin anlamı; 'Cennetteki güzel gözlü kız' biliniyor. Kız çocukları için kullanılan bu güzel Efnan ismi Kur'an-ı Kerim'de yer alan adlar arasındadır.

Efnan kimdir?

Efnan benim adım… Efnan cennetteki güzel gözlü kız demek… Anam cehennem gibi bi evde dünyaya getirmiş. Açlığın, fakirliğin, zulmün içene… Anam koymuş adımı. Dünyada veremediği cenneti adımda yaşatsın istemiş. Küçücüktüm öksüz kaldım. Ama söz verdim ben ağlamaycam, o zalım babama inat gülecem diye anamın mezarı başında. Talihim de hep kaş çatacak değil ya bana, elbet bir yerde gülecek yüzüme gülecek dedim. Gülmedi. Yokluk, sefalet, eziyet yakamı bırakmadı. Ben hep bir gün biri gelecek dedim. Gelip beni bu cehennemden çıkaracak. Aziz’i gördüğüm vakit anladım. O benim kalu beladan alnıma yazılandır. Allah’a yemin ettim o gece. “Ondan başkasını sevmeyeceğim.” Bildim. Kader bizi bir daha karşılaştıracaktı. Bir gün döndü geldi. O gündür benim bütün bayramlarım. Lakin ben onun dünyasında bir diken, bahçesinde bir bataklık gülü gibi kalacağımı, kalbimin böyle acıyıp parça parça olacağını nereden bilecektim?

Simay Barlas kimdir, kaç yaşında?

Simay Barlas 17 Mayıs 1998 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Bilgi Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünden mezun olmuştur. İlk oyunculuk deneyimini 2013 yılında Star TV'de yayın yapan Paramparça dizisinde canlandırdığı Öykü karakteri ile sektöre adım atmıştır. 

Simay Barlas'ın diğer yer aldığı yapımlar; 

2016-2017 Hayat Bazen Tatlıdır
2017 Adı Efsane
2019-2020 Zalim İstanbul 
2020 Bir Annenin Günahı
2021 (günümüz) Aziz