Arif Ahmet Denizolgun vefat etti | Taziye mesajları | Hayatı

Arif Ahmet Denizolgun vefat etti | Taziye mesajları | Hayatı

Süleymancılar Cemaati'nin önderi Arif Ahmet Denizolgun 8 Eylül 2016'da saat 03:00'te beyin kanaması geçirdi. Acilen Beykoz'da hastaneye kaldırılan Denizolgun, tüm müdahalelere rağmen saat 04:00'te vefat etti. Cemaat içinde büyük bir hüzün yaşanırken, Türkiye'nin diğer cemaatleri tarafından ölüm haberinden ötürü üzüntü duyduklarını belirtti. Arif Ahmet Denizolgun'un cenazesi ikindi namazına müteakip Üsküdar Selimiye Camisi'nde binlerce insan tarafından kaldırıldı. Karacaahmet Mezarlığı'na defnedilen Arif Ahmet Denizolgun kimdir, hayatına dair özel kesitler..

Türkiye'nin önde cemaatlerinden olan Süleymanlılar'ın lideri olan Arif Ahmet Denizolgun sabah saatlerinde vefat etti, cemaatte büyük bir hüzün hakim.

Saat 03:00'te beyin kanaması geçiren Süleymanlılar'ın lideri Denizolgun, hızlı bir şekilde Beykoz'da bir hastaneye kaldırıldı. Tüm müdahalelere rağmen kurtulamayan Denizolgun, saat 04:00'te vefat etti.

Arif Ahmet Denizolgun'un dün cenazesi ikindi namazından hemen sonra Üsküdar'da bulunan Selimiye Camisii'nde kaldırıldı, Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi. Süleyman Hilmi Tunahan Hazretleri'nin kabri de Karacaahmet Mezarlığı'nda bulunuyor.

Binlerce insanın katıldığı cenazede sokaklar taştı, hocalarına son kez görevlerini yerine getirmek isteyen cemaat mensupları gözyaşlarını tutamadı. 61 yaşında vefat eden Süleymacılar'ın önderi, ikindi namazından sonra Karacaahmet Mezarlığın'na sevenleri tarafından defnedildi, dualar okundu.

Taziye mesajları

Başbakan Binali Yıldırım'dan taziye mesajı

Başbakan Binali Yıldırım Valiler toplantısında yapacağı konuşmaya muhterem Arif Ahmet Denizolgun'a rahmet dileyerek başladı.
" Sözlerimin başında Sayın Ahmet Denizolgun’a Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesinin başı sağ olsun" dedi.

Bakan Çavuşoğlu’ndan başsağlığı mesajı

Arif Ahmet Denizolgun'un için Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Twitter hesabından başsağlığı mesajı yayınladı. Çavuşoğlu, “Süleyman Hilmi Tunahan Hz.nin torunu eski Antalya Mv, Ulaştırma Bk Ahmet Arif Denizolgun'a Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum” diye yazdı.

‘Tüm sevenlerine sabırlar diliyorum’

Süleymanlılar Cemaati’nin lideri Arif Ahmet Denizolgun'un vefat için taziye yayınlayan bir diğer isim Milli Savunma Bakanı Fikri Işık oldu. Işık mesajında, “Hakkın rahmetine kavuşan eski Ulaştırma Bakanı Arif Ahmet Denizolgun’a Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine sabırlar diliyorum” dedi.

Gökçek’ten Denizolgun’a taziye

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de sosyal medya hesabından, hayatını İslama hizmete adayan, büyük dava adamı Arif Ahmet Denizolgun Bey hakkında taziye dileklerinde bulundu.

‘Mekanı cennet olsun’

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, kanaat önderlerinden Ahmet Denizolgun’un vefatı üzerine twitter’dan taziye dileklerinde bulundu. Destici, “Merhum Arif Ahmet Denizolgun’a Allah’tan rahmet, ailesine mümtaz camiasına başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun” mesajını paylaştı.

Allah’tan rahmet dilerim’

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci mesajında, “Hakk’a yürüyen Süleyman H. Tunahan Hz.nin torunu, eski Ulaştırma Bakanı Arif Ahmet Denizolgun’a Allah’tan rahmet sevenlerine başsağlığı dilerim” diye yazdı.

Arif Ahmet Denizolgun kimdir?

1955 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Ahmet Arif, mimar mesleği alanında kendini geliştirdi. Mimarlık üzerine bir takım çalışmalar içinde olan Denizolgun, 1998 yıllarında siyasete girdi ve 20. Dönem Antalya Milletvekili oldu. O dönemde Ulaştırma Bakanlığı görevini yapmıştır. Kendi zamanında ulaştırmaya yönelik birçok yenilik ve dikkat çeken projelerde ismi geçmiştir.

Sadece Türkiye'de değil, Uluslararası arenada da ismini duyurmuştur. NATO'da Başkanlığı ile Teknoloji ve Bilim Komisyon üyeliğine getirilmiş, birçok görevde yer almıştır.

Süleymanlıların yeni lideri

17 Haziran 2000 yılında Süleymanlılar'ın lideri olan Kemal Kacar vefat ettikten sonra, hizmet alanında kendisi başa geçmiştir. Hizmette Hakk'a yakın insana yakın ahlakıyla hareket eden Denizolgun, birçok cemaat tarafından sevilen bir hizmet adamı olarak görüldü.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS