Türkbükü Nerede? Türkbükü'ne Nasıl Gidilir? Türkbükü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Türkbükü Nerede? Türkbükü'ne Nasıl Gidilir? Türkbükü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Türkbükü Nerede? Türkbükü'ne Nasıl Gidilir? Türkbükü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Türkbükü en çok gezilen tatil beldelerinin başında yer almaktadır. Türkbükü Muğla'nın bir semti olarak bilinmektedir. Hem tarihi yerleri hem de doğal güzellikleri bol olan bir yerdir. Türkbükü en çok gezilen yerlerden bir tanesidir. Öyle ki hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Türkbükü'nün tarihi antik çağlara kadar uzanmaktadır. Antik çağlarda ismi Madnasa olarak adlandırılmaktadır. Türkbükü ülkemizin en önemli turistik yerlerinden bir tanesidir. Bodrum yarımadası üzerinde yer almaktadır. Türkbükü coğrafi konum itibari ile Ege bölgesinde yer almaktadır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Türkbükü Nerede?

Türkbükü Muğla'nın Bodrum ilçesinde yer alan bir semttir. Tam olarak tarihi Bodrum yarımadası üzerinde yer almaktadır. Türkbükü toplam nüfusu 3 bin olarak bilinmektedir.

Türkbükü'ne Nasıl Gidilir?

Türkbükü'ne ulaşmak oldukça kolaydır. Öyle ki Bodrum ilçesinde yer aldığından dolayı ulaşım da son derecede kolaydır. Öncelikle Türkbükü'ne hem özel aracınız ile hem de hava yolu ile ulaşım sağlamanız mümkündür. Türkbükü'ne ulaşmak için öncelikle Ege bölgesinden direkt olarak Ege yolu üzerinden Muğla ilçesine gelmeniz gerekmektedir. Muğla ilçesine geldikten sonra Bodrum ilçesine götüren pek çok tabela yer almaktadır. Türkbükü'ne gitmek için öncelikle Bodrum ilçesine gitmeniz gerektiğini unutmayın. Bodrum ilçesine geldikten sonra dilerseniz buradan navigasyon açabilir ya da dilerseniz tabelaları takip ederek direkt olarak ulaşabilirsiniz.

Türkbükü'ne en hızlı şekilde ulaşmak için tercih edeceğiniz bir diğer yöntem ise hava yolu ile ulaşımdır. Hava yolu ile bu ilçeye ulaştıktan sonra ilk olarak havalimanı hizmeti olan transit araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Ya da toplu taşıma araçlarını kullanarak önce Bodrum ilçesine daha sonra da Türkbükü ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile ulaşım sağlamak için en az iki kere aktarma yapacağınızı da mutlaka unutmayın.

Türkbükü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Türkbükü Göltürkbükü olarak da bilinmektedir. Turistik bir belde olduğundan dolayı Türkbükü'nde gezilecek ve görülecek yerlerin sayısı bir hayli fazladır. Türkbükü aynı zamanda Gölköy olarak da yerel halk tarafından adlandırılan bir yerdir. Tam olarak konumu itibari ile havalimanına da yakın bir konumdadır. Hava yolu ile ulaşım sağladıktan sonra buraya transfer hizmetleri ya da taksi hizmetlerini kullanarak doğrudan ulaşım sağlamak mümkündür. Türkbükü içerisinde pek çok köy de bulunmaktadır. Turistik ve tatil beldesi bir yer olduğundan dolayı Türkbükü pek çok kişinin tercih ettiği ve hem kara hem de hava yolu ile ulaştığı bir yerdir.

Türkbükü içerisinde yer alan plajlar ve koylar ülkemizin en güzel plajlarından ve koylarındandır. Türkbükü'ne geldikten sonra mutlaka Zeki Müren Sanat Müzesi ve Bodrum Marina'ya uğramayı unutmayın. Bodrumun en güzel koylarının yer aldığı Türkbükü sizlere muhteşem bir tatil deneyimi yaşatacaktır. Türkbükü plajında serinleyebilir ve güneşlenebilirsiniz. Aynı zamanda burada tüplü ya da tüpsüz dalış eğitimi alarak da dalış yapabilirsiniz.