Dr. Fevzi Özgönül Dr. Fevzi Özgönül

Beden aklı diye bir şey duydunuz mu?

16.12.2021 Perşembe | 14:20

Merhaba ben Dr. Fevzi Özgönül, beden aklı diye bir şey duydunuz mu? Duymadıysanız bile eminim gün boyunca defalarca bu aklı kullanarak hayatta kalıyorsunuz.

Her canlının hayatını sürdürebilmesi, neslini devam ettirmesi için her hücresinden kaynaklanıp vücut bütününe yansıyan genetik koduna göre verdiği tepki ve davranışlar beden aklı olarak tanımlanır.

Beden aklı doğuştan vardır sonradan eğitimle kazanılamaz. Bir düşünün doğada ne kadar çok ve çeşitli canlı var ve tüm bu canlıların bir çoğunun doğumdan sonra onları kollayacak hayatta kalmalarına destek olacak bir anne, baba, yada yakınları yok. Onları hayatta tutan nasıl bir güçtür zannediyorsunuz. İşte bu güç beden aklıdır. Doğada beden aklının işlemesi basittir. Beş duyu organını kullanarak canlıları yönlendirir. Örnek olarak koku duyusu ile yemeği ve tehlikeyi ayırabilir.

Kan kokusu bazı canlılar için tehlike bazıları için yemektir. Siz hiç kan kokusundan kaçan bir kaplan, kan kokusuna doğru koşan bir ceylan gördünüz mü? Bedenimiz de bulunan beden aklını anlamaya başlayınca başta obezite olmak üzere bir çok hastalığın da bizim yanlış algılamamızdan kaynaklandığını göreceksiniz. Böylece hem hasatlıkların hem de obezitenin ne derece basit çözümü olduğunu anlayacaksınız.

Size buradan yıllar boyunca on binlerce hastamdan edindiğim tecrübeleri anlatmaya ve beden aklını kullanmayı öğretmeye çalışacağım. Beden aklınızı hafife almayın hafifleyin, Görüşmek üzere ve küçülmek üzere...

 

Diğer Yazıları

Sonu en acı biten bağımlılık, tatlı bağımlılığıdır

Sigara, alkol ve madde bağımlılığı ile mücadele eden o kadar dernek varken tatlı bağımlılığı insanlara şaka gibi geliyor ve sanki yaramazlık yapan çocuklar gibi düşünülüp hiç önem verilmiyor. Hatta ısrar ile bu bağımlılık körükleniyor.

Devamını Oku 22.05.2022

Karboksipunkturla Kilolara Veda

Karboksipunktur, Karbondioksit gazının ince bir iğne veya basınçla cilt altına verilmesi yöntemidir. Bu yöntemin kökeni uzak doğuda uygulanan pressopunkturdan gelir. Pressopunktur da, vücudun belli noktalarına yapılan basınç ile bedenin uyarılması ve vücudun dengesinin tekrar kurulması yöntemidir. 

Devamını Oku 09.05.2022

Enerjinizi dengelemek için 16 kurala uyun, 15 günde 1 beden küçülün

Benim 2 kilo fazlam, 5 kilo fazlam varı unutun. İşte size 15 günde enerjinizi dengeleyebilecek, bedeninizi şekillendirebilecek ve 1 beden inceltebilecek 15 kural. Bu önerilerde hedef vücudun bağ dokusunu güçlendirmek, kolajen ve elastin liflerin üretimi için vücudu beslemek, gece hormon üretip doku tamirini sağlamaktır. Böylece vücudumuz ideal bedenine doğru KÜÇÜLÜR.

Devamını Oku 03.05.2022
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS