Pekin "teknik" açıdan olimpiyatlara hazır

  1. Bilim-Teknoloji
  2. Teknoloji
Pekin "teknik" açıdan olimpiyatlara hazır
Pekin "teknik" açıdan olimpiyatlara hazır

Olimpiyat oyunlarının dünya çapında IT ortağı Atos Origin, Pekin Olimpiyatları için, donanım arızaları, yazılım problemleri gibi son teknik provaların başarıyla tamamlandığını duyurdu.

Uluslararası bilgi teknolojileri servisleri şirketi Atos Origin, BOCOG Technology ile birlikte yaptığı açıklamada 8 Ağustos - 24 Ağustos 2008 tarihlerinde Çin Halk Cumhuriyeti'nde yapılacak olan Pekin 2008 Olimpiyat Oyunları için son teknik provaların da başarıyla tamamlandığını duyurdu.
 
Provalarda BOCOG, Atos Origin ve teknoloji ortaklarının 2 bin 500 kişiden oluşan ekibi görev aldı.

Son teknik prova; personel, teknoloji ve prosedürlerin her türlü duruma karşı hazırlıklı olduğundan emin olmak için tasarlandı.
 
Bunun yanında gazeteciler ve televizyonlara da bilgi iletişim sistemlerini tanımaları ve Olimpiyatları dünya çapında 4 milyardan fazla TV seyircisine ulaştırmak için bilmeleri gerekenleri vermesi açısından önemli bir fırsat oldu.

Önceden tanımlanmış senaryolar yaklaşık 100 TR yetkilisinin oluşturduğu bir gölge ekip tarafından sahalarda denendi.
 
Bu ekip, daha sonra operasyon ekibinin verdiği tepkileri değerlendirdi. Senaryolar arasında şunlar vardı: donanım arızaları, yazılım problemleri, spor aktivitelerindeki değişiklikler, kullanıcı şikayetleri, personel problemleri, güvenlik saldırıları, şebeke ihlalleri, ve güç kesintileri.
 
Tüm senaryolar operasyon ekibinden tümüyle gizli tutuldu. Provanın ikinci gününde ekip yeni bir zorlukla karşı karşıya kaldı. Çünkü Çin Kamu Güvenliği Bakanlığı’nın bağımsız olarak düzenlediği bir tatbikat, Plaj Voleybolu sahasındaki teknik prova ile aynı güne denk geliyordu.
 
Bu işlem Pekin şehrinin Oyunlar sırasında acil durum kapasitesini ölçmek için yapılacaktı.

Test işlemleri Pekin yanında Hong Kong dahil uzak şehirlerdeki 39 spor sahasında gerçekleştirilecek 35 olimpiyat oyunu ve bir Wushu müsabakası için yapıldı.
 
Tüm müsabakalar gerçek sahalara göre ve oyunların zamanında yaşanacak koşullara çok yakın koşullar altında gerçekleştirildi.

KAYNAK: Yahoyt.com / Aklı fikri teknoloji olanların sitesi yahoyt.com
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS