Bizim Deniz Marmara Belgeseli

SONRAKİ VİDEO

Bizim Deniz Marmara belgeseli

G:
px
Y:
px
<iframe width="900" height="376" src="https://www.cnnturk.com/action/embedvideo/5b3e210d61361f2fd41b376d" frameborder="0" scrolling="no" allowfullscreen></iframe>

Türkiye'nin tek iç denizi olan Marmara Denizi'ni kirlilik, sanayi, ulaşım ve turizm açısından ele alan "Bizim Deniz Marmara" belgeseli, Güven İslamoğlu'nun sunumuyla CNN TÜRK'te ekrana geldi. Her mevsimin ayrı bir balığı olduğu günlerde orkinosun, dilbalığının, pisi ve kalkan balıklarının yuvası olan Boğaziçi ve Marmara'da bugün durum ne, tüm çıplaklığıyla gözler önüne serildi. Etrafındaki yedi şehirle Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 20'sini kapsayan Marmara Denizi kentsel, tarımsal, ticari ve endüstriyel etkinliğin yüklediği kirlilik yükünü omuzlarında taşıyor. Deniz ekosisteminin canlılığından balıkçılığa, ulaşım faaliyetlerinden turizme kadar ele alınması gereken pek çok konuyu Güven İslamoğlu, Bizim Deniz Marmara belgeseli ile gündeme taşıdı. Sorunların çözümü için bir sinerji oluşturmaya çabalayan Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Dr. M. Cemil Arslan, Doç. Dr. Çolpan Polat Beken, Dr. Firdevs Saadet Karakulak, Uzman Kaptan Tuğsan İşiaçık Çolak gibi alanında uzman isimlerin de görüşlerini paylaştığı belgesel, Oyuncu Kadir Çermik'in yelken tutkusunu da ekrana getirdi.

Güven İslamoğlu

Güven İslamoğlu

9 Aralık 1963’te Ankara’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1984 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın Yayın Bölümü’nden (5 yıl İngilizce Örgün Eğitim) mezun oldu.

özgeçmişi göster