Twitter, Facebook'tan daha seksi!

Twitter, Facebook'tan daha seksi!

Sosyal ağ kullanıcılarıyla yapılan bir araştırma insanların Twitter'da Facebook'a göre seks konusunda daha rahat olduklarını ortaya koydu.

Kullanıcıların farklı sosyal ağlarda farklı davranışlar sergiledikleri artık bir sır değil. Örneğin bir Twitter kullanıcısı, Facebook'ta daha ciddiyetsiz davranabiliyor. Facebook'ta yazmayacağı bir iletiyi Twitter'da çekinmeden yazan kullanıcılar da mevcut. Arkadaş listenizden annesi Facebook'ta kendisini takip ettiği için "evde, aileylen birlikteyken nasıl davranıyorsa" öyle iletiler atan en az 5 profil sayabileceğinize de bahse girebiliriz.

Peki insanlar sosyal ağlarda  "seyircilere" mi oynuyor?  Alkış mı bekliyorlar? Bu seyircilere göre değişiyor. Eğer seyircileriniz arasında aile bireyleri varsa daha "tutucu" olunuyor. Aksine seyirciler aile ve yakın çevreden çok az tanınan ya da tanınmayan insanlarsa "daha özgürlükçü" bir role bürünülüyor.

Bu farklı davranış biçimleri özellikle cinsiyet açısından belirginleşiyor. 

Euro RSCG şirketinin Twitter ve Facebook kullanan bin yetişkin Amerikalı'yla yaptığı anket bu saptamaların kaynağını oluşturuyor. 


Ankette Twitter ya da Facebok kullanıcılarının kendilerini cinsel açıdan nasıl algıladıkları araştırıldı. Araştırmada Twitter kullanıcıların seks ile ilgili konuşmakta daha özgür hissettikleri sonucuna varıldı.  

Aksine Facebook kullanırken ise özellikle aile üyelerinin ve yakın çevrenin de Facebook'ta olması ve profillerin karşılıklı takip edilmesi yüzünden kullanıcıların seks ve flirt konusunda daha utangaç oldukları ortaya çıktı.


Küçük bir grupla yapılan bu araştırma kesin bilimsel sonuçlar vermese de inceleme, Twitter'ın Facebook'a göre daha meçhul bir yer olduğu ve bunun kullanıcılara rahatlık sağladığı şeklinde yorumlandı. 

Anketten ilginç detaylar

Sevgililer Günü nedeniyle yapılan anketten çıkan sonuçlara göre Twitter kullanıcılarının yüzde 40'ı kendini seksi olarak tanımlıyor. Facebook kullanıcılarının ise yalnızca yüzde 28'i böyle düşünüyor.


Bir başka soruda ise "Hayatımın geri kalanı için birini seçmem istense" diyerek iki seçenek verildi: Seks ya da romantizm. Twitter kullanıcılarının yüzde 41'i, Facebook kullanıcılarının ise yüzde 33'ü seksi seçti.


Facebook kullanıcılarının yüzde 67'si romantizmi tercih etti.


Bu arada Twitter kullanıcılarının yüzde 21'i seksüel fantazi ve davranışlarının normal olmadığından endişe ediyor.


Twitter kullanıcılarının yüzde 55'i "Haftada en azından 1 kez seks yapıyorum" seçeneğini işaretlerken bu oran Facebook kullanıcıları için yüzde 46'da kaldı.


Yine Twitter kullanıcılarının yüzde 53'ü online flört ettiğini söylerken Facebook kullanıcılarının oranı yüzde 46.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS