1. TV CNN TÜRK
  2. Ekran Yüzleri

Mehmet Yaşin

Gazeteciliğe 1969 yılında Dünya Gazetesi’nde düzeltmen olarak başladı. Daha sonra meslek hayatına Hürriyet Gazetesi’nde gece muhabirliği yaparak devam etti.

Üniversite öğrenimi süresince gece muhabirliği yapan Yaşin, daha sonra çeşitli gazetelerde; sayfa sekreteri, redaktör, sorumlu müdür, yazı işleri müdürü ve yayın yönetmeni olarak görev yaptı.

20 yıl günlük gazetelerde çalışan Mehmet Yaşin, Atlas Dergisi’ni çıkartarak dergicilik alanına geçti. Çıkardığı Atlas Dergisi, kısa zamanda Türkiye’nin en çok satan, en güzel ve en itibarlı dergisi haline geldi. Yaşin daha sonra Hürriyet Dergi Grubu Genel Müdürlüğü’ne atandı. Bu görevi sırasında da bir çok yeni derginin çıkmasında önemli bir rol oynadı. Daha sonra Doğan Kitap Genel Müdürlüğü görevine getirilen Mehmet Yaşin, bir çok yeni yazarın keşfine katkıda bulundu.

Mehmet Yaşin halen CNN TÜRK’te 'Lezzet Durakları' programını sunmakta, gezme, yeme ve içme konularında başta Hürriyet Gazetesi olmak üzere birçok dergiye yazılar yazmaktadır. Yaşin’in dört kitabı bulunuyor.

Yaşin boş zamanlarında; gezmekten, kitap karıştırmaktan, yazı yazmaktan ve kalan zamanında boş boş bulutlara bakmayı özellikle onlardan şekiller çıkarmayı seviyor.
Hobileri arasında; balık tutmak, yemek kitapları biriktirmek, şarap içmek, belgesel ve Fenerbahçe maçlarını seyretmek yer alıyor.

 

 
LG
MD
SM
XS