Arşiv
Arşiv

Arşiv

cnnturk.com yazarı

tüm yazıları

İmdat Vedat

---Yetişin çabuk burada yarın katliam başlayacak ! --Çabuk gelin öldürecekler ! --İhbar ediyorum benden günah gitti ! --Koskoca federasyonsunuz ne işe yararsınız ,hemen buraya otobüslerle çıkarma yapın ! --Siz burayı bilmiyorsunuz burası diğer yerlerden farklı! --Aldığınız paraları ne yapıyorsunuz ? Gelip buradaki hali yerinde görün.--Hemen diyorum hemen akıl verin ne yapalım ? --Bana hiç mama da para da vermediniz. Tek başımayım burada. Zehirliyorlar diyorum size --Size belediye başkanının telefonunu veriyorum , bir de siz arayın! Bunlar yıllardır hepimizin duyduğu şikayetler , acil müdahele talepleri , devlete son dakikada ulaşıp problemi çözmek isteyen bir saat içinde alınan kararlarla güçsüz duruma düşmüş hayvan severin çaresizliğin fotoğrafı.

Devamını Oku 24.05.2019

Manhattan'da minimalist yaşam

Amerika kırsalındaki geniş imkanları bırakıp Manhattan'daki bu küçücük dairede iki çocukla işlevsel ve stil sahibi bir yaşam kuran iç mekan tasarımcısı Crystal Ann; burası kiralık bir ev olsa dahi, çocuklarıyla önemli anılar biriktirdiğinin bilinciyle evini kişiselleştirmeye uğraşıyor. Bunu başarabilmek için ise hem kendisi, hem de çocukları için minimalizm felsefesini benimsemiş.

Devamını Oku 06.04.2019

Kiracıyım ama ev benim!

'Kendin yap'a meraklı dekorasyon bloggerları bilindiği üzere genellikle Kuzey Amerika kırsalından çıkıyor. Ancak bu kez yolumuz İngiltere'nin orta büyüklükteki şehirlerinden birine, Birmingham'a düşüyor. 18. yüzyıl sonu itibarıyla İngiltere'de sanayi devriminin etkileri sebebiyle hızlıca geliştirilmiş bir yapı sistemi olan ve "sırt sırta evler" olarak bilinen, iki katlı, küçücük metrekareli, birbirine yapışık sıra evlerden birinde kiracı olarak yaşayan Medina Grillo, grillo-designs.com adresindeki blogunda "Bir evin sahibi olmasak da, onu kendimize ait hale getirebilir miyiz?" sorusuna cevaplar arıyor. Bu amaçla hem kendi tasarım ve uygulamalarını, hem de İngiltere genelinde kiracı olup da evini yaratıcı ve ucuz düzenlemelerle yaşanır hale getirenlerin tecrübelerini paylaşıyor.

Devamını Oku 30.03.2019

Üç çocukla 110 metrekarede sınırları zorlamak

Amerika'nın New England bölgesinde Connecticut eyaletinde New York'a sadece 1 saat uzaklıkta eşi ve üç çocuğuyla birlikte yaşayan Brooke Christen, tabiri yerindeyse tam bir dekoholik. Evinin dekorasyonunu sürekli değiştiriyor. Hayır zengin değil. Tersine çok kısıtlı bir bütçesi var ama çok zengin bir hayal gücü veeee, Türk hanımlarının belki de hiçbir zaman sahip olamayacağı "evde tadilat yapmayı seven" bir kocası...

Devamını Oku 22.03.2019

E-ticaret tarihine kısa bir yolculuk

Bilgisayar ile iletişim teknolojilerinin ve mobil cihazların gelişimi ile internet gündelik hayatımız içerisinde en önemli kavramlardan biri olmayı başardı. Günümüzde internet kullanıcı sayısı 4 milyarı aşmış durumda. Sayısal veriler göz önüne alındığında internet ile ilgili tüm kavramların ve platformların önem kazandığına şahit oluyoruz. Günümüzde öne çıkan, giderek değeri ve pazar payı artan kavramlar arasında “elektronik ticaret” yer alıyor.

Devamını Oku 20.03.2019

Sürücüsüz otomobillere güveniyor muyuz?

Sürücüsüz otomobiller bugün otomotiv sektörünün yaptığı en büyük yatırım. Peki ama insanlar onlara ne kadar güveniyor?

Devamını Oku 18.03.2019

Kanada kırsalında ıssız mutluluk

Tracey Hiebert, 50 yaşında, çok çocuklu, çok torunlu, Kanadalı bir ev hanımı. Kocaman ailesi; kardeşleri, çocukları, eşinin akrabaları, onların eşleri derken çok sesli bir mozaik. Ortaya koyduğu dekorasyon stili, özel günlerde evini süslemeye gösterdiği özenli duruş; pek çok stilden, milletten izler taşıyor ve tam kıvamında bir araya geliyor. Tracey, bu ıssız, yeşili ufka uzanan topraklarda kendi küçük cennetini yaratmış, her köşesinden mutluluk taşan evini atalarından kendisine geçen geleneklere kulak kabartarak düzenliyor.

Devamını Oku 21.02.2019

YouTube yükselişini sürdürüyor

Günümüzde dünyanın en büyük ikinci sosyal medya ağı olan YouTube, 2005 yılında Steve Chen ve Chad Hurley adlı iki girişimci tarafından kuruldu. 2006 yılına gelindiğinde ise YouTube, Google’a 1,65 milyar dolara satıldı.

Devamını Oku 20.02.2019

Ayva zamanı

“Ayvayı yemek” sözü herhalde ayı boğan cinsi ayva yiyen birinin yaşadığı ufak çaplı felaketten geliyor. Gerçekten tıkız ve kuru bir ayva lokması insanı boğmaktan da beter eder. Ama ekmek ayvası veya limon ayvası yiyenler aynı fikirde değildir şüphesiz. Sulu ve mayhoş olan ekmek ayvası üstüne biraz limon ve tuz ile daha da leziz bir hale gelir. Ayva bizdeki gibi çiğ olarak başka ülkede pek yenmez, genellikle pişmiş olarak tercih edilir. Yabancı mutfaklarda ayva tatlılarda kullanılır. Çeşitli tartlar, kurabiyeler, reçel ve marmelatlar yapılır. İspanyollar ayvadan yaptıkları ünlü pelteleri membrillo'yu kaşar peynirine benzeyen manchego peynirleri ile yerler. Türk Mutfağı'nda ise ayva ile et yemekleri, pilavlar, zeytinyağlılar da yapılır ama ayva tatlısının yeri bambaşkadır. Sonbahardan başlıyarak kış boyunca hem evlerden hem lokantalardan ayva tatlısı eksik olmaz.

Devamını Oku 15.02.2019

7 ülkeden 7 sevgililer günü geleneği

Kırmızı güller, kalp kutu içinde çikolata, belki bir ayıcık, öpüşen güvercinler, oku elinde aşk tanrısı, çokça XOXO, mum ışığında akşam yemeği, hatta sıcak bir ülkeye ya da tam tersi kar kaplı dağ tepelerine yolculuk... Her yıl Şubat ayının 14'ünde bunları yapmazsak kendimizi tüm dünyanın gerisinde kalıyor gibi hissediyoruz. Sevgililer günü ve yukarıda bahsi geçen simgelerinin özgün ve eşsiz olduğunu tüm milletlerin bunu aynı gün, aynı şekilde kutladığını sanıyoruz ya da en azından alternatifler olabileceği aklımıza gelmiyor. Bu yıl, 14 Şubat'ta "sevenleri kavuşturan Valentin adındaki azizin" bayramı yerine başka kültürlerde neler var bakıp kendi kişisel harmanınızı yaratmaya ne dersiniz? Aşk kadar güçlü ve kişiye özel bir konu sizce de mevcut halinden daha incelikli bir kutlamayı hak etmiyor mu?

Devamını Oku 14.02.2019
LG
MD
SM
XS