Güncel
Güncel

Güncel

cnnturk.com yazarı

tüm yazıları

Merve Durceylan’dan “Kendi Cenazem”

Güneşli günlerin ritimlerde de kendini hissettirdiği günlerin başlangıcında enerjinin, hareketin ve hayatın daha da hızlandığını görüyoruz. Yaz mevsimi yeniliklerin, denemelerin ve yeni başlangıçların mevsimi… Yeni mevsimin ilk ayında da yeni üretimlerle birçok sanatçı dinleyicilere yeni bir bakış açısı sunmayı hedefliyor.

Devamını Oku 25.06.2022

İtalya’da oto yıkamanın bedeli 500 Euro

İtalya çok zor günler geçiriyor. Bir taraftan Covid -19 adeta hortladı ve vakalar dolayısıyla ölü sayısı da artıyor . Eylüle kadar yeni önlemler alındı. Maske takmak toplu taşımacılıkta tekrar yürürlüğe sokuldu. Siyaset dersek kör topal Başbakan Mario Draghi’nin gayreti ile ilerlemeye çalışıyor. Ama Rusya - Ukrayna savaşı ve bunun getirdiği büyük sorunlar koalisyon hükümetini hayli zorluyor. Örneğin doğal gaz ve tarımsal ihtiyaç ithalatının durma noktasına gelmesi üstüne üstlük Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio’nun partisi 5 Yıldız Hareketi’n den istifa etmesi ve Parlamentoda yeni bir grup kurma söylentileri yönetimde ciddi bir boşluk bıraktı.

Devamını Oku 25.06.2022

Karagümrük’ün Pirlo’su

Haberi ilk okuduğumda doğrusu asparagas sanmıştım. Andrea Pirlo’nun futbolculuğunu gençliğinden beri yakından takip etmiştim. Sonra da antrenörlüğünü.

Devamını Oku 21.06.2022

Padel: ‘Hızla Popülerleşen Yeni Bir Raket Sporu’

Raket sporları denince genelde ilk akla gelen spor branşı tenistir. Sonrasında da masa tenisi, badminton ve squash sıralanır. Peki daha önce padel isimli spor branşını duydunuz mu? Gelin bu hafta, Dünya’da özellikle İspanyolca konuşulan ülkelerde süratle popüler hale gelen yeni raket sporu padel branşı hakkında bilgi sahibi olalım.

Devamını Oku 21.06.2022

“İnstagram festival ülkesi”nden sessiz kaçış planı..

Bu ara bana ne yapıyorsun diye sorduklarında “yavaşlıyorum” diyorum. Çünkü fevkalade hızlandı hayat. 10-20 km hızla giderken birden 100’leri 120’leri geçer olduk. O nedenle arada midesi tutuyor gibi oluyor insanın, gayri ihtiyari olmayan bir arabanın olmayan şöförüne “sağda biraz duralım, soluklanalım, telaşsız, paniksiz, yolculuk yapmanın tadına varalım” diyesi geliyor.

Devamını Oku 20.06.2022

Sanayi'mizi, İSO 500 üzerinden okumak..

Ekonomide, “ Kalkınma ” ile hemhal edilmiş; “ Yaşam Kalitesi-Refah “ ile taçlandırılmış bir BÜYÜME MODELİ’ ne öncelik tanınması gerekir. Bu bağlamda, eğer bir Sürdürülebilir Büyüme Denklemi ortaya konulacak ise, buradaki ana parametre ve itici gücün; “ (Rekabetçi) Sanayi-İmalat Sektörleri “ olması gerektiği açıktır.

Devamını Oku 19.06.2022

Dünyanın en büyük kripto konferansı Consensus 2022, Austin’den selamlar!

Kripto piyasası uzun zamandır kötü durumda, ancak aklım, kalbim ve iş geliştirme becerilerim, 15.000'den fazla katılımcıyla en büyük kripto konferanslarından biri olan Consensus 2022'den sonra tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

Devamını Oku 19.06.2022

‘İstanbul, Konstantinopolis değil’

‘Turkey değil Türkiye’ başlıklı son yazımda çağrışım yaparak 1953’te Kanada’lı vokal grubu ‘The Four Lads’ın seslendirdiği ‘İstanbul (Not Constantinople)’ şarkısından söz etmiştim.

Devamını Oku 18.06.2022

Asena Akan ve Tanju Eren’den “Hep Böyle”

Yaz mevsiminin varlığını giderek pekiştirdiği ve takvim yapraklarını birer birer kopardığımız günlerde müzik piyasasında da yeni üretimlerle yeni mevsimin ilk günlerini yaşıyoruz. Müzik yavaş yavaş yazlıklara, sahillere ve kumsallara taşınmadan evvel duygularımızın hayatın koşturmacaları arasında nerede ve nasıl barınabildiğine dair bir üretimin bizi düşündürdüğünü görüyoruz.

Devamını Oku 18.06.2022

500 milyon insanı birleştiren Türk girişimci

10 yıl önce “Dünyada pek çok konu için özel gün ayrılmış, acaba neden bir “wellness” günü yok?” sorusunu soran Belgin Aksoy, bu boşluğu doldurmak için küresel bir sağlık ve huzur günü başlatmaya karar verdi. Görüşmeler sonucunda, her yıl Haziran ayının ikinci Cumartesi gününün “Global Wellness Day” olarak kayıtlara geçmesini sağladı. Böylece GWD yola çıkmış oldu.

Devamını Oku 16.06.2022
LG
MD
SM
XS